ČKA – SK Žižkov Praha – SKK Náchod

Dva dny po úspěšném ligovém utkání jsme se pokusily co nejlépe rozehrát domácí pohárové utkání proti Náchodu. Holky přijely v silné sestavě a zahrály moc hezky. Snažily jsme se, ale dokázaly jsme odpovědět jen napůl.

 V první rundě nastoupily Blanky.

Blani proti Martině Hrdinové začala skvěle, 149 dráha a první bodík. Bohužel u něj zůstalo, protože Blani ztratila nit, druhou a téměř celou třetí drahou se protrápila. Pět hodů před koncem třetí dráhy ji přišla vystřídat Lucka. Ta se ale ne a ne chytit, plné se dvěma hodovkami jen 77, dorážková s jednou hodovkou jen 35. Dohromady to holkám dalo 487, Martina jim naložila 74 dřev.

Bláže se vedlo lépe, ale Renata se držela a na první dráze o kuželku vyhrála. Bláže se vydařila druhá dráha, kdy nahrála proti Renatě 25 dřev, a brala bod i za třetí, i když se přibrzdila dvěma existenčními fíky. Poslední dráhu prohrála o tři, celkově z toho ale bylo pěkných 569 a plus 33 kuželek.

 Pokusit se zvrátit stav 1:1, mínus 41 dřev šly Katka s Luckou.

Katka neměla snadnou soupeřku, od Anety Cvejnové se dá čekat, že zahraje. A taky jo – hodila 569 a nahrála 69 kuželek. Katka začala velmi vlažnou drahou 111. Pak po pěkných plných přišel masaker v dorážce – Katka se hned v první otvírce zasekla: ne a ne ji zavřít, zůstal stát král a Káča ho tam šestkrát z různých stran ometala, než trefila. Ale pak dala i hrcku a výsledných 129 nebylo tak špatných. Uvažovaly jsme sice o střídání, už se chystala Irča, ale neuvědomily jsme si, že v utkání čtyřčlenných družstev se může střídat pouze jednou, tak si to Katka musela dohrát a nevedla si zle. Poslední dráhu dokonce nad Anetou vyhrála.

Lenka válela, první dráha 153, druhá 156, nechala nás i pěkně zazpívat, poslední hod do plných 9, první dvě otvírky též hrcky. Na to Nikola Portyšová odpověď nenašla, urvala proti Lence bodík až na třetí dráze, kdy Lenka poslední otvírkou hodila 5 a prohrála o dvě. Lenka jí to oplatila na poslední dráze, kde vyhrála o jednu. Celá druhá šedesátka byla už vlažnější, jak plné, tak dorážka, celkově to ale dalo fajnových 570.

 Do odvety to není rozehrané nijak extrovně, ale rozhodně není nic ztracené.

Žižkov – Náchod 2 : 4 2126 : 2204

Bláža

 Zápis o utkání

Štítky: