KK Konstruktiva Praha – SK Žižkov Praha

První kolo jarní části jsme vyrazily do pražského Braníku. Věřily jsme, že už snad jsme prolomily počáteční smůlu a přes vánoční svátky si na turnajích ověřily, že hrát pořád umíme.

Do prvního kola nastoupila Katka Katzová proti Evě Kopřivové a Blanka Mizerová vyzvala Marušku Chlumskou.
Katka se se soupeřkou tahala o každou kuželku. V plných sice zaostávala, ale dorážkou dokázala vždy dotáhnout. Bohužel vysokou chybovostí ztratila první dráhu o 3 kuželky a druhou dokonce o 1. Na 3.dráze (to už proti Hance Kovářové) dokázala ztátu smazat, ale poslední dráhou se opět protrápila a proujížděla jí. Katka měla celkově 516 a 13 fíků, ale nejlepší dorážku z našeho družstva 180! To Blanka to měla tentokráte lehčí, protože Marušce vůbec nesedla druhá půlka. První dráhu hodila Bláža 133 a o 8 zaostávala, na druhé po podprůměrném výkonu 118 vybojovala plichtu a pak už si zbytek zápasu pěkně hlídala. Výkony 142 a 136 jí zajistily potřebné pomocné bodíky, aby si odnesla v závěru ten celý. Stav 1:1 a vedení o 22 kuželek.
Ve druhé dvojici nastoupila po delší pauze po zranění nohy Lenka Boštická proti Terce Chlumské a Lucka Řehánková proti Janě Čihákové. Lenka první dráhu ještě odehrála celkem slušně, pak ale se ozval hrací deficit, který se projevil zejména v dorážce. Terezce tak stačil velmi průměrný výkon na body. Lucka sehrála s Janou vyrovnanější partii. Na první dráze si holky rozdělily bodík na půl, druhou dráhu pak urvala Lucka pro sebe. 1,5 z první půlky získala Lucka zejména díky krásné dorážce 102. Druhou část začala lépe Jana, a tak stav před poslední dráhou byl 1,5:1,5 a nulový rozdíl. Poslední dráha připomínala spíš dohadování se o to, jak málo je nutné hrát, abych prohrála – Jana poslední dorážku dala 26 se 4 chybami, Lucka 27 také s 4 chybami. Naštěstí ale zvládla lépe plné a to rozhodlo o bodu pro Lucku. Stav 2:2 a vedení se ztenčilo na 5 kuželek.
V poslední rundě nastoupila Blanka Mašková proti Martině Starecki a Heda Mizerová proti Petře Najmanové. Blanka přijela po vánočním volnu natěšená, jelikož mezi svátky odehrála několik turnajů a vždy s dobrým pocitem a výkonem. Věřila, že už má špatnou sezónu za sebou a půjde to jak po másle. První plné 82 stejně jako soupeřka, jenže dorážka jí těžce nevyšla. Pohých 14 a ještě promarněné 2 hody, kdy nevyšel Blance čas. Vzhledem k takovému debaklu došlo na druhé dráze ke střídání. Nastoupila Irča Sedláčková, která stejně jako Blanka, si zvedala přes Vánoce kuželkářské sebevědomí na turnajích. Ještě čtvrtek před tímto utkání zahrála nádherných 479 na 100hs v Kutné Hoře! Jenže při zápase se řekne „zahajte start“ a v tu chvíli se turnaje maží stejně jako naše mozky. A tak Irča pokračovala ve stejném duchu. Plné sice odehrála s Blankou na krásných 104, jenže dorážka 26 a 7 fíků nic dobrého neznačily. Třetí dráha 123 a poslední návrat k výkonu kolem 100. Prohra 0:4 o 78 kuželek. Na vedlejších drahách bojovala Heduška, která to měla jako premiéru od posledního podzimního zápasu. Jeji lehce podprůměrné výkony, zejména díky slabé dorážce, neměly šanci proti skvěle hrající Petře Najmanové. I zde byl jednoznačný výsledek pro domácí soupeřku 4:0 a rozdíl ještě větší.
Konečné skóre 6:2, 3144:2987.
Jedná se o druhý výsledek po sobě pod 3000 kuželek. Nepamatuji si, kdy jsme takhle blbě hrály v druhé lize :o( No, brod je sice ještě daleko, ale pokud se nestane s našimi kebulkami zázrak, tak si ty výkony z II. příští rok připomeneme.
Tak za týden hurá za obhájkyněmi do Rosic :o)

Katka

Štítky: