KK Slavia B – SK Žižkov C

Jedno krásného říjnového dne se náš kuželkářský tým vypravil do Edenu. Byv Eden kdysi naší domácí kuželnou, pociťovali někteří starší hráči nostalgii. A opravdu, celý areál nedoznává léta změn. V šatně padá omítka; sprchové hlavice, které během druhé světové války někdo ukradl, stále chybí; červené linoleum ze sedmdesátých let je stále přítomné; a na dráhu i do publika je možné donést tekutiny i v neuzavíratelné lahvi. Tak jako se nemění prostředí, nemění se ani soupeř. Setrvává v neměnné sestavě od dob našeho působení zde.

Kapitán byl toho dne poněkud opožděn, i nasadili jsme hráče poněkud svévolně. Jak se o pár hodin později ukázalo, při lepší konstelaci jsme si mohli odnést bod, stejně tak i při menší smůle v celkovém součtu shozených kuželek.

Tomáš P. vyrazil na hráče domácích ve velkém stylu, jak si navykl v předchozím zápase na Uhelných skladech. Ovšem záhy poznal, že i Uhelky jsou proti Edenu padavá dráha. Zde téměř neexistuje dodatečně spadlá kuželka nebo zatažení za šnůru. A právě toto připravilo Tomáše o pěkné číslo a bohužel i o bod. 389/384.

Zato Vláďa nastoupil se svoji účinnou taktikou: „Roztřást kuželky hrůzou, pak padají sami“. Prvních pár hodů probíhala standardně seznamovací fáze, kdy se místní kuželky snažily předstírat nezájem, avšak brzy si vstříc Vláďovým ránám aroganci rozmyslely a začaly ochotně spolupracovat. Vláďa měl naštěstí pro tramvajovou dopravu málo újezdů, protože jinak by zcela nebrzděná koule, dopadající přímo na zadní stranu dráhy, dříve či později prorazila z budovy ven a demolovala tramvaje na přilehlé smyčce. 412/451.

Petr, který je delší dobu v dobré formě, je příkladem negativní sebesugesce. I kdyby v jeho těle nastoupil nějaký kuželkářský Messi, on je schopen svými názory a sebevědomím ze sebe udělat Ronalda po třetím infarktu. Nedařilo se mu tak, jak předvídal. 371/344.

Naše studentka přiběhla do kuželny se skripty v rukou a ta odložila jen po dobu svého zápasu se soupeřem. I přes svůj nabitý program ale vrhla pěkné číslo a urvala bod. 402/429.

Tomáš K. si vcelku nemohl stěžovat, snad jen na svoji ruku, hlavu, ty pětky z pěkných ulic a soupeřčinu devítku v posledních hodech, která ji zajistila výhru. 431/422.

Kapitán nastoupil s pětadvaceti kuželkami k dobru na remízu. Avšak neudělal si radost. Trápily ho příliš přesné středy a otvírání. Prohrál 32 kuželek, a tak jsme zde museli opět nechat všechny body.

Tomáš K.

KK Slavia B – SK Žižkov C   6 : 2   2423 : 2416

Zápis o utkání