Meteor C – Žižkov C – 13. 9. 2022

První zápas nové sezóny ve vyšší soutěži neproběhl úplně podle našich představ. Ryzí kuželna Meteoritní není úplně vlídná k hostům, respektive její kuželky jsou odolnější vůči koulím nedomácích. A to i v případě, že oba týmy používají stejné koule. Z toho milý Watsone vyplývá, že koule jsou v tom zcela nevinně a příčinu musíme hledat jinde. Nejspíše někde mezi koulí a čepicí hráče. Rozhodně je třeba ignorovat nepodložené zprávy, že ve stavěčích se skrývají ruští oligarchové podporující Adolfa Putina.

A teď k zápasu:

bohužel Pavel, který názorně předvedl, že kuželky nejsou přilepené, nastoupil až jako pátý, za rozhodnutého stavu. Hrál výborně.

Dále statečně bojovali:

Petr, jehož účast mívá stejnou četnost i váhu jako Vánoce; mladý Adam, který vyrval soupeři z chřtánu půl bodu; Tomáš P. těžce zkoušený rodinou, novým domem, i českým dráhami; Stáňa, v prvním zápase v novém družstvu; právě Pavel, el capitano, který smetl soupeře jeho zbraněmi a Tomáš K., který právě dorazil otřesený z třídních schůzek, kde se dozvěděl, že jeho nedávno narozená dcera chodí do šesté C.

Výsledek:

6.5 – 1.5 (2469-2380)

Zápis:

https://www.kuzelky.com/index.php?poi=zapas&c_zapas=210994

Družstvo je v nové soutěži lehce obměněno.

Dorostl k nám Adam, vrstevník Tomáše Hermana, a ihned zazářil. Navíc v kuželně, která bývá k mladým krutá.
V prvním kole draftu jsme drapli Stáňu, která do družstva zapadla natolik, že již vyhrožuje kronikou 🙂 a nikdo si už nevybavuje, že s námi loni ještě nehrála.

Naopak dočasně nás opustila Hanička, která svými pětistovkami v minulé sezoně demolovala soupeře natolik, že jejich hráči předem raději onemocněli, než aby nastoupili, chytila někde v podchodu Covid varianty mimiňon . Na tuto chorobu není očkování, ačkoliv američtí vědci tvrdí, že nová dávka od Pfizeru by mohla zabrat. Bude to brzy.
Zůstává Vláďa, toho času izolován s jinou, méně závažnou chorobou a Tomáš Herman, který je plně oddán škole, a na maturitu se připravuje denně, třetím rokem. Příprava musí být.

Zdokumentoval: Tomáš K.