SK Žižkov Praha D – TJ ZENTIVA Praha

SK ŽIŽKOV PRAHA D – TJ ZENTIVA PRAHA

Dlouho jsme zde nic o utkáních Déčka nepsali. Ono by bylo těžké po našich předchozích zápasech napsat něco, co by bylo pro pravidelného čtenáře tohoto webu nového nebo zajímavého a pro příznivce našeho klubu pozitivního. V této sezóně se totiž nadále potýkáme se špatnými výkony na venkovních kuželnách, a především s nevyrovnaností výkonů skoro všech hráčů. Je to jako na houpačce. Jednou někdo zahraje a za týden pak zase vyhoří. Tak to jde stále dokola a body do tabulky nepřibývají v počtu takovém, jak bychom pro udržení v soutěži potřebovali.

Zápas s letitým rivalem Zentivou však za nějakou tu krátkou zmínku stojí. I když komentář k tomuto zápasu bude v následujících řádcích hodně podobný tomu předchozímu s tímto soupeřem, neboť i zápasy se vyvíjeli podle podobného scénáře, který píše obrovská vzájemná rivalita.

Zentiva již dávno rezignovala na možnost setrvání v MP3. Všechny své zápasy v letošním roce odehrála v oslabené sestavě a vždy jen v pěti. Asi málokoho, kdo to tu sleduje, překvapí, že na Žižkov dorazila v sedmi…

Do zápasu vstupujeme s tradiční zahajovací dvojicí Lenka a Michal. Lenka (383), o které jediné doposud neplatilo výše uvedené o kolísavosti výkonů, si však zrovna v tomto zápase vybrala slabší den a soupeřce podlehla o 48 dřev. Srdnatě bojujícího Michala (405) zase eliminoval soupeř nasazením svého nejlepšího hráče. A tak po první rundě prohráváme 0:2 a o rovných 100 kuželek.

Do druhé rundy nasazujeme Luboše a Vaška. Luboš (437) dlouho z důvodu rekonvalescence nehrál ostrý zápas, ale pečlivě monitorujeme jeho tréninkové výsledky a ty nasvědčovaly, že by mohl být v tomto zápase naší oporou. A taky byl. Hodil si sezónní maximum. Ale v mači se Zentivou ani toto nestačí, neboť soupeřka předposledním hodem otevřela devítkou a vyhrála o jednu kuželku. Vašek (394) však celkem dobrým výkonem, pomineme-li počet újezdů, zvítězil o 59 klacků. Značně tak stáhnul náskok soupeře a vykřesal naději na obrat v zápase. Po druhé rundě prohráváme 1:3 a na soupeře nám chybí 42 kuželek.

Do boje jdou dotahováci Bohouš a Martin. Oba začali postupně ukrajovat ze soupeřova náskoku. Zejména Bohouš (435) hrál skvělý zápas a leč se soupeřka snažila, neměla nárok. Martin (411) mimo to, jak jsou postavené kuželky, tak sledoval, jak se vyvíjí celkové skóre a jak se s každým přibývajícím hodem vkrádá smutek do tváří fanoušků hostů a za to u domácích fans se začínají rozšiřovat úsměvy, aby ti nakonec zářili jako sluníčka. Obrat se podařil!

I přes vítězství však naše situace v tabulce není růžová. Ale ještě to nevzdáváme a třeba nám pomůže i náš rival, když k zápasu s našimi konkurenty v boji o sestup přistoupí se stejným odhodláním a snahou o dosažení vítězství, jako s námi. Někteří z nás se vyjádřili, že přijdou Zentivě na zápas 24. kola proti Kobylisím zafandit.

Žižkov – Zentiva 5 : 3 2466 : 2437

Martin

Zápis o utkání

Štítky: