SK Žižkov Praha – KK Jiří Poděbrady

Na zápas se „Sokolkama“ se nikdy nikdo netěší. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu. Bláža, která kvůli nemoci, fandila z postele, napsala dopředu instrukce ohledně nějakého přičuchávání a zařezávání. To jí ovšem bylo hned shozeno ze stolu, protože Kolíňačkám v tričku KK Jiří Poděbrady dáme přičuchnout maximálně k našim krásným prdelkám!

Duely rozjely Lucka proti Zdeňce Dejdové a Heduš proti Michaele Moravcové. Lucík si po prvních třech drahách splnila, takže si mohla dovolit na poslední dráze trochu polevit. Ve výsledku z toho bylo slušných 532. Heduška začala opět famózně a my jen čekaly, kdy jí dojdou síly ;o). Bylo vidět, že byla na tréninku, takže zvládla moc pěkně celé 2 dráhy (točila 289). Poté již přišel klasický scénář, ale magickou hranici 107 překročila a doškrábala se na 514. Bohužel, milá a přátelská povaha našich Mizerek zapříčinila, že Heduš přenechala body soupeřce, ačkoliv rozkaz zněl jasně. Na tom budeme muset ještě zapracovat. Chce to víc rad s trenérem! Stav 1:1 a -16 kuželek.

V prostředku se postavila Katka Zuzaně Holcmanové a Irča Ladě Tiché. Katka si první půlku pohlídala a vytvořila si náskok 30 kuželek. Na druhou část jí ale někdo vyměnil koule za ocelové a skončilo vytahování a začalo fňukání. Přesto zabojovala, poslední dráhu vyhrála o kuželku a celkově porazila soupeřku o 4 při výkonu 514. Irenka měla chuť natrhnout sokolkám půlky. V dorážce byla vidět zase její turnajová jistota a zápas si užívala. Přesto soupeřka bojovala a nechtěla to dát Irče zadarmo. Prakticky rozhodla třetí dráha, kterou Iri vyhrála o 25 kuželek při skvělých 150. Poslední dráhu sice prohrála o kuželku, když si dovolila 3 újezdy, přesto to na spolehlivou výhru stačilo. Zároveň jejích 550 byl nejlepší nához zápasu. Stav 3:1 a + 6 kuželek.

Závěr patřil osvědčené dvojici Blani-Bóža. Blanka měla za soupeřku snad nejvíc nepříjemnou hráčku celé ligy Magdu Moravcovou. V polovině vedla o 28 kuželek při hodně průměrném výkonu 258, takže jsme si říkaly, že v nejhorším případě tam plichta bude. Celkovým výkonem 528 soupeřku lehce zdolala, když ztratila jen jednu dráhu. Lenka překvapivě začala hodně, ale opravdu hodně vlažně – slabé plné doplněné podprůměrnou dorážkou znamenalo ztrátu 0:2 o 15 kuželek po půlce na výkon 236. Tou dobou se Lenka tak neklidně usmívala jako starý Brůna a nikdo netušil, k čemu všemu je ochotná použít kouli. Tak jsme jí trochu nasraly, když jsme jí chodili říkat, že nestíhá čas a ona ho skutečně nestihla. To jí dostalo do správné provozní teploty a druhou půlí 286 obrátila duel ve svůj prospěch. Celkově 522.

Až na sabotáž Hedušky jsme tedy cíl naplnily a nandaly sokolkám 7:1 o 52 kuželek (3160:3105).

Katka

Zápis o utkání

Štítky: