SK Žižkov Praha – SKK Jičín

 K domácímu utkání s Jičínem jsme přistoupily s vírou, že tentokrát už to vyjde, že uděláme radost sobě i zraněné Lence. Jičín hrál slabě, my toho bohužel nedokázaly naplno využít. Získaly jsme remízu, jenže jen 11 kuželek scházelo k výhře 5:3, 16 k výhře 7:1, takže to byl trochu smutný příběh…Ale pěkně popořádku.

Utkání otevřela Bláža s Katkou.

Bláža proti Marušce Říhové trpělivou hrou získala bod už po třech drahách, vypadalo to, že i získá větší náskok, Maruška ho ale dvěma hodovkami v posledních dvou hodech snížila na pouhých 12.

Katka vyhrála první dráhu, druhé dvě získala Nikola Portyšová. Katka zabojovala, vyhrála poslední dráhu a Nikolu při shodě bodů porazila o 6 kuželek.

Začátek nevypadal špatně, 2:0, nahráno ovšem jen 18 kuželek, Bláža ne a ne se odlepit k nějakým pěknějším číslům, Katka ne a ne zanechat zbytečného fikání.

Blanka Mizerová 550:Marie Říhová 538

Kateřina Katzová 518:Nikola Portyšová 512

Ve druhé rundě nastoupila Heduš a Annie.

Heduš se nepovedla první dráha, na druhé navalila 100 do plných, ale v dorážce bloudila ve slepých uličkách. Heduš točila 238, Lenka Vávrová proti ní 294, na druhou šedesátku to šla zkusit Irča, dařilo se jí ale ještě hůř než Hedě a zahrála 217. Soupeřka sice trochu polevila, ale ve výsledku přehrála naši dvojici o 106.

Annie si šla cíleně pro bod, dovolila Aleně Šedivé půlbodík až na poslední dráze, kdy si maličko odpočla.

Vprostřed utkání se znaménko plus přestěhovalo na stranu soupeřek, prohrávaly jsme o 41 při stavu 3:1.

Hedvika Mizerová+Irini Sedláčková 455:Lenka Vávrová 561

Anna Sailerová 541:Alena Šedivá 494

Utkání bylo otevřené, stačilo by, kdyby obě naše hráčky jakkoli vyhrály. Pokusit se o to šly Blani s Luckou. A vypadalo to dobře, první dráhu obě holky vyhrály, stáhly rozdíl na pouhých 5 dřev a my začali opatrně doufat, že křehká květinka jménem Výhra vydrží. Blančinu soupeřku Petru Abelovou vystřídala na druhé dráze Maruška Kolářová, nijak zvlášť to nerozbalila, jenže Blani zanedbala zálivku květinky po dobu následujících 60 hodů a zaostávala před poslední drahou za Maruškou o 28 dřev s výhrou jediné dráhy. Lucce došla voda v konývce na druhé dráze, kde si vybrala slabou chvilku výkonem 113. Její soupeřku Danu Vikovou vystřídala na třetí dráze Monika Hercíková a nijak zvlášť se nechytala, zatímco Lucka se vrátila ke své pěkné hře z první dráhy. Vedla tak po třech drahách 2:1 o 41 dřev a bylo téměř jisté, že si svůj bod uhraje, že tedy přinejmenším remízu získáme. Pokud jsme chtěly víc, a to jsme chtěly, musela by Blani ožít a přehrát Marušku a/nebo by nám muselo trochu zasvítit sluníčko, aby se vypařilo 28 kuželek, o které jsme před poslední drahou prohrávaly. To se ale dařilo jen pomalu, protože Monika se rozehrála, Lucky se držela a dovolila jí nahrát jen 4 kuželky, Blani stáhla 13 kuželek, a tak tam, i když všichni čarovali, zbylo 11 kuželek a květinka zvadla.

SK Žižkov Praha:SKK Jičín –  3092:3103  – 4:4

Bláža

Štítky: