SK Žižkov Praha – SKK Náchod

Další sobota za námi a také další prohra na domácí půdě. Holkám z Náchoda jsme to také opětovně dost ulehčily, když krom Bláži a Lucky jsme zahrály podprůměrné výkony a některé z nás ještě horší.

Začátek rozjela Bláža, která sice krásným svědomitým výkonem zahrála 551, nicméně její soupeřka Martina Hrdinová to na Žižkově umí a tak si starší z Mizerek podala o 23 kuželek. Ve dvojici Blážu doplnila Irča, které to se slovy rozhodčího „zahajte hru“ v hlavě přecvakne a z naší Irči se stane hromádka neštěstí, která drží kouli maximálně po třetí v životě. I výkon 441 toho byl jen odrazem. Ztráta po první dvojici 142 kuželek, 0:2.

Do druhé rundy naskočila otejpovaná Káča, která svým výkonem, a zejména pak plnými a újezdy, také neoslnila. Hedvika, která si to rozdala s Katkou Kolářovou začala sice pěknou dorážkou 52, ale soupeřce čtyřka sedla jak prdel na hrnec a do dorážky vyšvihla 81. Rozdíl 30ti kuželek z této dráhy se už Hedě nepodařilo smazat na žádné z další dráze, i když se soupeřkou držela krok.

Průběžný stav po dvou rundách 0:4 o 264 kuželek.

Závěrečné duo Lucík s Blankou teoreticky mohly ještě vybojovat plichtu, ale prakticky tomu nikdo nevěřil a tak jsme doufaly alespoň v to, abychom nedostaly kanára. Po 3 drahách bylo jasné, že Blanka ho proti Anetě Cvejnové určitě nezíská. To Lucík se s Renčou Šimůnkovou rvala o každou dráhu a střídavě se kuželkářský bůh přikláněl na jednu nebo druhou stranu. Tak se Lucie hecla, a i když před poslední dorážkou prohrávala 1:2 o 14 kuželek, nasázela tam 7 devítek. Na to Renča nedokázala odpovědět a my se radovaly s nepatrného dílčího úspěchu.

Celkově opět krásně prokakaný výkon 1:7 s celkovým rozdílem -294 kuželek.

Tak příště hurá do kraje slivovice ValMezu.

Katka

Zápis o utkání

Štítky: