SK Žižkov Praha – TJ Sokol Duchcov

Domácím utkáním doma s Duchcovem, kdy už nikomu nehořela koudel (my sestupujeme, a Duchcov není ohrožen ani sestupem ani bednou:-)), jsme dočasně přerušily svoje působení v této soutěži.

Do ohrožení se dostávala pouze budoucí čulibrčka, která získává na léto Vénu. Kasírka Annie už do utkání zasáhnout nemohla (má pět startů) a tak nás na šest horkých fleků bylo sedm. Katka rozhodla, že budeme losovat: kdo vytáhne smajlíka, nehraje a nemůže tedy nafasovat do podzima Venouše, ale musí napsat komentář. Jeden by řekl, že si nikdo nebude chtít Černého Petra vytáhnout, ale Heduška celou cestu autem na kuželnu snila o vylosování smajlíka. Los padl na Blážu.

Hedušce nezbylo než máknout na pláně. Začala utkání s Lucíkem proti holkám Ambrovým. Lucka začala skvělou drahou (150), pak už to nestálo za moc, s číslem 503 spokojená nemůže být, ale hladce vyhrála, protože Kačce Ambrovic to extrémně nešlo (22 újezdů). Heduš si s Barborou Ambrovic poradila jen na první dráze, hrála pěkně, i když se nevyvarovala újezdů a nebýt slabší poslední dráhy, mohla si přehodit sezonní maximum. Odměnou bylo vědomí, že Véna do Uhříněvsi nepojede.

Lucie Řehánková 503:466 Kateřina Ambrová

Hedvika Mizerová 530:557 Barbora Ambrová

Po první třetině utkání 1:1, plus 10.

Převážit utkání v náš prospěch šly Blani proti Nikol Plačkové a Irini proti Růženě Svobodové. Blani s Nikol se držely stále při sobě, Blani před poslední drahou vedla 2:1 o 6, na posledních plných prohrála jen o dřevo, rozhodnout se mělo v dorážce. A protože v kuželkách je toho možné hodně, prohrála ji Blani o rovných 40 (27:67). Z vyrovnaného duelu se stala jasná prohra. Irča nezačala špatně, ale dráhu za drahou hrála méně a méně a prohrála tak hladce s Růženou, se kterou se dnes dalo hrát.

Blanka Mašková 526:561 Nikol Plačková

Irini Sedláčková 485:514 Růžena Svobodová

Utkání se poněkud zvrátilo, prohrávaly jsme 1:3 o 54 kuželek.

Trenérka Katka v nervu u ní nečekaném se rozcvičovala hodinu před začátkem hry a pořád si připadala tuhá. Projevilo se to ve hře proti Ivaně Březinové a získala až poslední dráhu, s Ivanou, se kterou se dnes taktéž dalo hrát, prohrála o 20. Zato Lenka si pěkně hrála svoje. Simona Koutníková byla v nějaké cizí kůži, ubouchala 505 a neměla proti Lence šanci. Lenka parádně, bez újezdu, v nejlepším výkonu utkání. Utekly jí jen plné na jedničce, kdy jsme se uchlácholené tím, jak jí to pořád jde, zahleděly do Katčiny hry a včas nepřispěchaly. Promiň, Léňo.

Kateřina Katzová 491:511 Ivana Březinová

Lenka Boštická 562:505 Simona Koutníková.

Rozlučkové utkání s první ligou jsme prohrály 2:6, o 17 dřev… Po utkání přicházely dobré zprávy. Předně se zachránila Konstruktiva, která hrála doma se Zlínem. Těžké utkání, kdy Zlín mohl vybojovat bronz, holky branické statečně vybojovaly a zůstávají v lize. Zachránil se i přes prohru v Rosicích Jičín, takže se s nimi nebudeme muset přetahovat ve dvojce.

Utkání nám pěkně odpískal Libor Novák, Annie nám to spočítala, a všichni jsme si pak pěkně užili závěrečnou. V neděli tradiční WhatsAppová vyšetřovačka, Irini nemá teplákovou bundu a není si jistá, jestli má svoje boty:-)) Kateřina má bazárek a jednu přebývající bundu nabízí…

Už jsme zase druholigový, ale jen na rok, mele imrvére pořád dokola Bláža.

Bláža

Zápis o utkání

Štítky: