SK Žižkov Praha – TJ Sparta Kutná Hora

Jaro nám většinou nedělá dobře a úspěchy, které si uhrajeme na podzim, se úspěšně snažíme v jarní části zahodit. Zdravotní stav manšaftu nás dost drtí, ale přes veškeré tyto patálie, se některé hráčky rozhodly tentokráte proti Kutné Hoře zvrátit osud.

V první dvojici nastoupila náhradnice Lenka Špačková, kterou si do duelu vybrala nejlepší hráčka hostí Kamila Dvořáková. Lence se nedařilo, jak by si sama přála a nedokázala navázat na pěknou hru z minulého týdne. Druhou ze zahajující dvojice byla Irča Sedláčková, která se nám vrátila z Tallinské mise a výlet jí evidentně prospěl. Sice si na žádné dráze neodpustila 2 chybky, ale přesto 3 dráhy dokázala uhrát minimálně 140. Bojovným výkonem 548 udolala taktéž skvěle hrající Evu Renkovou.

Do druhé rundy nastupovala Katka s Blážou se zcela jasným úkolem – udělat body a stáhnout maximum ze 75ti kuželkové ztráty. Katka po druhé dráze vedla na kuželky, ale na třetí dráze začala blbnout a ani bolavá ruka nechtěla poslouchat. Přesto si ještě držela naději na vítězství při mírném náskoku kuželek. Stačilo vyhrát dráhu. Bohužel na soupeřky 150 nedokázala odpovědět. To Bláža si počínala svědomitě hned od první dráhy a stahovala, co to šlo. Na poslední dráze už ale soustředění lehce opadlo a špatné plné doháněla dorážkou. Její soupeřka ovšem nezvládla ani jednu dorážku, takže Bláža při svých 539 dokázala stáhnout 55 kuželek. Celkový stav byl 2:2 a rozdíl 35 pro soupeřky.

V závěru opět nastoupily ostřílené bojovnice Blanka s Luckou. Blanka už se zdravotně cítila lépe a tak byla hladová po pořádném nářezu soupeřce. Možná tomu pomohlo i naštvání z nepostupového místa na mistrovství ČR v krajském přeboru. Po dvou drahách točila na krásných 300 s + 63 kuželkami na soupeřku. Po třetí dráze měla vybojovaný potřebný bod pro družstvo. Všechny zraky se tak upíraly k druhému duelu mezi Luckou a Jitkou Bulíčkovou. Lucka začala velice vlažně, ale pak se hecla a druhou dráhu zahrála 147. Na třetí dráze opět polevila, zejména plné jí již podruhé ve hře zradily. Sama si stěžovala na jemné mdloby … no, to my v hledišti také, protože před poslední rundou byl stav zcela vyrovnaný jak na body, tak na kuželky. Začínalo se od znovu. Kdo urve poslední dráhy, ten vyhraje. A tak se Lucka s Blankou rozhodly zvrátit ten zmíněný jarní osud a soupeřkám zaťaly gaťky mezi půlky – Blanka nahrála 18 kuželek a Lucka ještě jednu přidala. Skvělý závěr, ještě lepší výsledek. Blanky úžasných 574 bylo nejlepším výkonem celého kola.

Katka

Zápis o utkání

Štítky: