SK Žižkov Praha – TJ Spartak Pelhřimov

K poslednímu zápasu sezony jsme nastoupily v parádních „postupových“ tričkách od našeho předsedy Michala s přáním ukončit sezonu výhrou.

V první dvojici nastoupila Lenka proti Petře Skotákové a Bláža proti matarodce Zdeňce Vytiskové.

Lenka s Petrou, to byla přetahovaná. Petra nastoupila ostrou první drahou 153 a nadělila Lence 34 dřev. Ta na oplátku druhou dráhu o 5 vyhrála, pak zase 10 prohrála, po  třech drahách prohrávala 1:2 o 37 dřev. Lenka poslední dráhu nakopla a vyhrála, dokázala stáhnout 32 kuželek, bod jí ale o 5 kuželek utekl.

Bláža se se Zdeňkou taktéž přetahovala a vyhrála díky tomu, že se jí povedla první dráha (149), kde proti Zdeňce nahrála 33 kuželek. Vyhrála pak už jen třetí dráhu, ale vyžila z nahraného náskoku.

Boštická 527:Skotáková 532, Mizerová 544:Vytisková 516

Za stavu 1:1, plus 23, tedy žádná hitparáda, nastoupila Irča proti další matadorce Lídě Landkamerové a Katka proto pelhřimovské Katce Carvové.

Irča vystřihla svůj part skvěle, vyrovnaný výkon, pěkné plné (jen trochu slabší v druhé půli), parádní dorážka, bez újezdu. Lída sebrala Irče bod pouze na třetí dráze, která ji vyšla parádně (155).

Pelhřimovská Katka zvládla naši Katku porazit o dvě kuželky na první dráze a to bylo všechno. Naše Katka měla slabší plné na poslední dráze, i s 9 újezdy slušnou dorážku 167. Na konci disciplíny už bylo zjevné, že by se ráda dostala přes naši Bóžu, aby měla jistotu, že nebude mít na prázdniny čulibrka Vénu. Protože vystřihla v poslední dorážce 4 fíky, zůstala v tom viset.

Sedláčková 546:Landkamerová 521, Katzová 525:Carvová 479

Po dvou rundách 3:1, plus 94, slušně rozjeté.

Nastoupila Blanka proti Anetě Kusiové a Lucka proti Jozefíně Vytiskové. Oběma soupeřkám to sedlo, dráhu za drahou naše holky porážely a ukrajovaly z nahraného náskoku. Blanka měla šanci na bodík na druhé dráze, kde i při pěkných 144 prohrála o kuželku. Bodík získala až na poslední dráze, na celkovou výhru scházelo 15 kuželek.

Jozefína nedala Lucce příležitost na bodování, Lucka nehrála špatně, plné srovnatelné s ostatními, ale měla tentokrát slabší dorážku (154).

Ku konci utkání bylo zřejmé, že i při prohře obou našich holek nám celková výhra neunikne, protože udržíme náskok. Řeklo by se, že už není o co hrát. Chyba lávky: závěr utkání se zvrhnul v drsný souboj o Vénu:-) Toho měla zatím Katka s výkonem 525. Poslední hody rozhodovaly o tom, zda z toho Katka vyvázne a nebo se holky pobijí mezi sebou. Katka proklouzla, Blanka se vybičovala, přelezla kopec a o 4 kuželky v tom nechala Lucku.

Mašková 523:Kusiová 538, Řehánková 519:Vytisková 554

I když se ve druhé lize medaile od ČKA nedostávají, my bez placky neodešly. Kdopak to asi tak zařídil? Náš skvělý předseda přece!

SK Žižkov Praha:TJ Spartak Pelhřimov 5:3, 3184:3140

Bláža

Zápis o utkání

Štítky: