SK Žižkov Praha – TJ Valašské Meziříčí

Na přání soupeřek jsme utkání s Valaškami předehrávaly již počátkem února. Plán byl jasný – vyhrajeme v sobotu v Přerově, hanácké švestičky budou psychicky zdeptané z porážky od Slavie a v neděli už si je jen dopijeme. No ale jak to tak bývá, jeden míní a kuželky mění. Ale po pořádku.

První část plánu se naplnila – hvězdně jsme si vezly body z Přerova. ValMezačky se ovšem Slávie nezalekly a sebraly jim bod. Fajn, měníme předpověď – budou děsně slavit a zítra budou znavené a my si je dopijeme.

No, tak takhle taky ne. Prostě holky z kraje slivovice se oslav nebojí a rozhodně je to nevyčerpává.

V první dvojici nastoupila Heduška Mizerů s Kristýnou Štreitovou a pak Lenka Boštická s Pavlou Čípovou. Heduš se i přes výhru na první dráze vůbec nedařilo. Zejména dorážka jí zrazovala. A tak došlo ke střídání před poslední dráhou. Šance na bod při stavu 1:2 a ztrátě 18 kuželek stále byl. Jenže Kristýna se do toho na poslední dráze pořádně opřela a dala úžasných 156, na které střídající Irča prostě neuměla odpovědět. První bod v čudu, no nevadí – Pavla Čípová se přeci vybláznila předchozí den proti Slávce, takže bude klid. Jó prdlačky. Ta měla slinu a zopakovala znovu pěkný výkon 564. Lenka sice 2 dráhy urvala pro sebe výkony 147 a 145, jenže na poslední dráze jí zradily plné a ztrátu 20 kuželek už stáhnout nedokázala. Stav 0:2 a ztráta 57 kuželek.

Do druhé dvojice nastoupila Katka Katzová proti Daně Uhříkové a Bláža Mizerová proti Kláře Tobolové. Katka na Dany 2.nejlepší výkon v sezoně nenašla zbraň, takže i ona přenechala své body soupeřce. Bláža podala (krom 2.dráhy) spíše podprůměrný výkon a zejména díky dorážce, kterou Klára zahrála přes 200, přišla i ona o výhru. Soupeřky se mohly začít radovat, protože věděly, že ani z nedělního utkání nevyjdou bodově naprázdno. Stav 0:4 o 116 kuželek.

V poslední rundě se jaly hájit naší čest a body Blanka Mašková proti Ivě Marančákové a Lucka Řehánková proti Markétě Jandíkové. Blani začala úžasně – 1.dráha 158! a náskok 29 kuželek na soupeřku. Bohužel, co dokázala Blani nahrát, zvládla Lucka na první dráze prohrát. Takže stále -116 kuželek. No, Lucík se ze zpackané trojky ponaučila a na další dráze už hodila 145, jenže Markéta má letos fazónu a tak jejích skvělých 159 (celkem půlka 313) vzalo Lucce další dílčí bodík. Proti tomu Blanka prožívala svoje interní peklo na své „oblíbené“ dvojce a plné 66 doprovodila stejně špatnou dorážkou. Dráha 93 byla hodně hořká pilulka. Ale je to bojovnice a následující bodík brala o kuželku. Poslední dráhou se ale vrátila zase k slabší dorážce a bod byl fuč. Lucka věděla už po třetí dráze, že je to v prdeli, tak si aspoň udělala radost na poslední dráze krásnými 153.

Konec utkání, 0:8, čumíme jak puci, jak nám Valašky zarazily valašky do zádele.

Katka

Zápis o utkání

Štítky: