SKK Náchod – SK Žižkov Praha

Zápas pravdy. Pokud bychom vyhrály, měly bychom ještě teoretickou šanci bojovat o udržení v lize. Opak by byl konečná. Je fakt, že Lenka od začátku říkala, že tu ligu hrát nechce a že nechce jezdit vlakem. Možná nás mělo varovat to, že než aby jela na podzim do ValMezu vlakem, tak si raději urvala lýtkový sval. Aby nám dokázala, že na Moravu je to lepší autem, nevím jak zařídila neotevření dveří vlaku v Rosicích. A tak ani do Náchoda s námi neodjela. Silná migréna jí prostě nedovolila se ani posadit, natož koulet. Bohužel už bylo pozdě na shánění náhrady, takže při výpadku Mizerek, které jely veletrhovat, jsme se rozhodly zlomit osud v 5. No, nezlomily jsme ho. V první dvojici, kde náhradnice Hanka Křemenová vyzvala Šárku Majerovou a Blanka Mašková Martinu Hrdinovou, byla jasně cítit uvolněnost domácích hráček a trápení těch našich. Hanka začala pěknými plnými, ale už to nedoprovodila dorážkou. Ztráta před poslední dráhou za stavu 2:1 byla jen 18 kuželek, ale i při zisku dráhy se Hance nepovedlo stáhnout celý deficit. To Blanka mohla jen závistivě koukat na skvěle hrající Martinu, která jí nedovolila ani na jedné dráze bodovat. Konkurovala jí snad jen na první dráze, kterou díky horším plným prohrála o 6. Pak už to bylo čistě v režii domácí hráčky, která ve výsledku shodila 580 kuželek. Stav 2:0 o 76 kuželek.

Zbývaly nám 3 hráčky, takže zápas byl prakticky u konce stejně jako naše setrvání v 1.lize. S takovým pocitem už se ani moc hrát nechce. A to byl i pocit Katky Katzové, která byla bodu celkem blízko, ale v závěru ho prakticky přenechala protihráčce. Anička Sailerová se po nemoci potýkala s únavou, takže jejích 506 proti 552 Niny Brožkové bylo jen dalším hřebíčkem do rakvičky 1.ligy.

V poslední rundě si Aneta dala v podstatě jen trénink s Danou Adamů a vyšvihla si tam 554 (naše Irča Sedláčková pro zranění ze Zlína ani nenastoupila). A pak Lucík ještě vyzvala alespoň k souboji o čestný bodík Renču Šimůnkovou. Lucka se snažila, ale nějaká silnější motivace a chuť bojovat v té chvíli, se už hledala hodně těžko. Po vyrovnaných dráhách, kdy výkony shlukla na rozptyl 3 kuželek (130-133), dokázala získat jen dílčí bodík na 3.dráze. Konečný účet ze zápasu – další kanár 8:0 :o(

Ale člověk si má hledat na věcech to pozitivní, takže už se těšíme na zápitnou na žal a rozlučku s nejvyšší soutěží. Slivovici zdar!

Katka

Zápis o utkání

Štítky: