SKK Rokycany – SK Žižkov Praha

Verze 1 – Bláža

Po úspěšném remizovém utkání doma proti Přerovu jsme doufaly v bodový zisk v Rokycanech. Dalo by se, ale nesměly bychom všechny zahrát pod poměry. Trenérka Katka postavila sestavu dobře, urvaly jsme při té bídě maximum – 3 výhry našich hráček, v konečném účtování ku konci sezony budeme možná vymetat z koutů každý takový bodík.

Utkání rozehrála Lenka s Blážou. Lenka proti soupeřce získala natěsno až poslední dráhu, Bláža proti slabě hrající soupeřce všechny. Po první rundě 1:1, vedly jsme o 19 kuželek, mělo tam ovšem být aspoň o 40 víc…

Lenka Boštická 534:Veronika Horková 561, Blanka Mizerová 535:Marta Kořanová 489

Záleželo, jak zahraje „vata“. Irča začala slušnými plnými (90) a vypadalo to dobře. Jenže přišla dorážka, na které se těžce vyfikala a tak ji šla z té schízy vysvobodit Katka. Ta začala skvěle (146), získala půl bodu, ale pak už to šlo z kopce, takže šla Katka z dráhy taktéž rozmrzelá.

Lucka začala parádně (149), pak jí spadl řemen a začala se sbírat až na poslední dráze, kde excelentně začala dorážku třemi hodovkami, ale řemen spadl zas, zbytek dorážky prohospodařila, když na zbývajících 12 hodů už shodila jen 24 kuželek. Na soupeřku to sice v pohodě stačilo, ale kde bychom byly, kdyby to Lucce sedlo?

Irini Sedláčková+Kateřina Katzová 486:Michaela Provazníková 562, Lucie Řehánková 542:Daniela Pochylová 512

Stav utkání po dvou rundách 2:2, ale vedení se přechýlilo na stranu Rokycan o 28 kuželek. Zkusit dohnat ztrátu šla Blani s Annie. Blance to vůbec nešlo, utrápený výkon proti nejlepší hráčce domácích postupně navyšoval naši ztrátu. Nezdolná bojovnice Annie i přes drobnou svalovou potíž a ošetření na dráze dokázala vydřít bod.

Blanka Mašková 508:Terezie Krákorová 584, Anna Sailerová 549:Lenka Findejsová 549

SKK Rokycany : SK Žižkov Praha – 5:3 – 3258 : 3154

Verze 1 – Katka

V sobotu jsme vyrazily k našim posledním soupeřkám z poháru ČKA. Věděly jsme, že doma jsou holky z Rokycan velmi silné a mají bezva fanouškovskou podporu. Přesto jsme doufaly ve vyrovnaný boj.

Do první rundy jsme nasadily ostřílené hráčky Lenku Boštickou proti mladé Verče Horkové a Blážu Mizerovou proti matadorce Martě Kořanové.

Lenka se na všech drahách trápila. V dorážce sice soupeřku porážela, ale v plných nenašla svůj rytmus. To soupeřka si plné dokázala pořádně vychutnat, zejména pak na třetí dráze tam nasázela 110. A ani na 8 fouků nejsme u Lenky zvyklé, a tak po průměrném výkonu 534  prohrála s Veronikou 1:3 o 27 kuželek. To Bláža si vzpomněla, jak při poháru darovala soupeřce bodík a nechtěla to zažít znovu. Výkon byl sice hodně podobný tomu Lenky, ale její soupeřka neměla vůbec svůj den. Jejích 535 bohatě stačilo na výhru 4:0 a celkový náskok po první rundě 19 kuželek.

V prostřední části vyzvala Irča Sedláčková Míšu Provazníkovou a Lucík Řehánků Danielu Pochylovou. Míša od začátku sezóny neměla úplně přesvědčivé výkony a tak to mohla být pro trápící se Irču výzva. Irča začala hezky uvolněně a v plných jí to nasypalo 90. První otvírka a hned zásek. Irču to bohužel opět rozhodilo na tolik, že nebyla schopná ničeho. Po dorážce 17 s 10 fíky musela z dráhy pryč. Vystřídala jí Katka Katzová, která na své první dráze bez pořádného rozehrání dokázala ještě krásně vytahovat ruku. Zejména díky pěkné dorážce a osmičce posledním hodem urvala 0,5 bodík za 146. Míša touto dráhou chytla slinu a Káča bohužel ne. Na třetí dráze ztratila 22 v plných, které v dorážce už stáhnout nedokázala. Poslední dráha byla exhibicí domácí hráčky. Celkově Irča s Káčou 486 a prohra 0,5:3,5 o 76 kuželek. To Lucka dala přičuchnout soupeřce jen na jedné dráze a jinak si to v klidu hlídala. Na lehce nadprůměrný výkon 542 vyhrála 3:1 o 29 kuželek.

Do závěrečné rundy jsme šly za stavu 2:2 a ztrátou 28 kuželek. To by nebylo ještě tak strašné a dalo by se věřit, že se to dá otočit. Jenže domácí mají v poslední rundě vždy svoji velkou jistotu Terku Krákorovou. Šestistovkama sice v poslední době nehýří, přesto si domácí dráhu umí pohlídat. Blanka Mašková si v posledním domácím zápase zvedla sebevědomí, takže jsme věřily, že by mohla Terku pořádně potrápit a třeba i překvapit. Bohužel Blanka se vrátila v dorážce ke svým výkonům z prvního kola a s celkovou dorážkou 139 a 11 újezdy nemohla Terezu ohrozit. Ta když viděla, že i na slabší výkon z první půlky 276 soupeřka nestačí, uvolnila se a v druhé části předvedla krásnou hru 308. Celkově tak porazila Blanku 4:0 o 76 kuželek a bylo víceméně dobojováno. Ale přesto se lépe kouká na prohru 5:3 než 6:2, a tak jsme vehementně povzbuzovaly Aničku, která hrála s Lenkou Findejsovou krásně vyrovnanou partii. Anička začala skvělými 148, na druhé dráze si vybrala trochu smůly, kdy udělala jen 25 do dorážky a za stavu 1:1 točila se ztrátou 15. Třetí dráhu opět skvěle 147. Před poslední dráhou jí chyběly 4 kuželky na soupeřku, ale měla výhodu vyhraných drah 2:1. Potřebovala minimálně plichtu. Na obou bylo vidět, že únava si vybírá trochu svou daň. A tak po celkem slabých drahách obou holek se štěstěna usmála na nás. I když obě shodily shodně 549, poslední dráhu si uhrála Anička pro sebe a tak vyhrála 3:1.

SKK Rokycany – SK Žižkov 5:3, 3258:3154.

Zápis o utkání

Štítky: