Slavoj D – Žižkov C

Nejhorší výkon družstva na domácí kuželně! A k tomu proti Slavoji, kterému naopak přáli všichni čerti. Celé utkání asi rozhodlo, že jsme byli jako tým Žižkova správcem potupně přesunuti do šatny hostů. Naopak Slavoj, samé ženy, se navezl do naší šatny s nápisem „Žižkov-chlapi“. A stejně tak postavené na hlavu byly i kuželky. Situaci správce žižkovské kuželny dále horšil, neboť vydatně podporoval našeho soupeře. Nebyli jsme toho dne ve své vymodlené kuželně a všichni nám to dávali najevo.

Vláďa svým výkonem předvedl nejlepší číslo družstva, ač nebyl spokojen hlavně s dráhou č.1, kde se trápil tvrdými středy. Občas v zoufalé snaze s náměrem něco udělat, hodil čtvrtek. Soupeřka pochopitelně nebyla gentleman a vrhla nejlepší výkon zápasu. (455 / 433)

Tomáš K., duševně připraven a vyrovnán, nastoupil se sebedůvěrou proti jedinému neženskému hráči soupeře. Kuželky ale na jeho sebedůvěru z vysoka kašlaly, stály jako zařezané a ulice pro něho měly nejvyšší popisné číslo šest. Soupeř si samozřejmě užíval životní výkon, zvláště na dráze č.1, kde našlápl na pět set a jediné, co jej rozladilo, byla vzácné ne-devítkové otevření v dorážce. Naštěstí se na druhé dráze zadrhl až tak, že se bál o výsledek. (426 / 401)

Ani u Tomáše P. jsme nepozorovali standardní výkon. Ač s devíti újezdy normálně hází přes 430, nyní trpěl stejnou nenávistí kuželek jako spoluhráči. (440 / 398)

Čekali jsme na zázrak….a ten nepřišel. Od této chvíle jsme doufali alespoň ve zbavení se péče o kanárka, který pípal čím dál hlasitěji. Pavel vjel záhy do dosavadních kolejí utrpení a ačkoliv tvrdil, že je s číslem spokojen, my víme, že mohl klidně, kdyby se dařilo, hodit o padesát kuželek více. (434 / 415)

Jarda se klasicky nemůže odpoutat od nervozity při hře a to bylo na jeho výkonu bohužel patrné. (411 / 314)

Naopak Petr, který se „nakopl“ hostováním v „B“ týmu, si udělal radost. Ztrátu ani kanárka však už nezachránil. (422 / 411)

SLAVOJ D – ŽIŽKOV C     8 : 0     2588 : 2372

Tomáš K.

Zápis o utkání