TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou- SK Žižkov Praha

K utkání v Jablonci jsme se sjely ze všech světových stran.

Začala Lucka s Blážou. Obě vyhrály při shodném výkonu 524, ale nebylo to nic hladkého.

Lucčina soupeřka Lenka Stejskalová začala pěknou první šedesátkou, Lucka tu první mívá slabší, nebodovala ani na jedné dráze. Nezbylo tedy se do toho trochu opřít. Povedlo se a Lucka nahrála 25 dřev.

Bláža na první dráze s Ivetou Seifertovou jen remizovala, ale druhou i třetí dráhu vyhrála. Velký bod byl tedy v kapse a nahráno 33 kuželek. Poslední dráha ale patřila Ivetě, mocně stahovala kuželky, Bláža nakonec vyhrála jen o 10.

Po zahajovací rundě jsme vedly 2:0 o 35 kuželek a nastoupily Irča s Hedvikou. Irče se proti Jitce Šklíbové příliš nevedlo. Po šedesátce, kdy s výkonem 217 aprohrávala o 33 kuželek, ji šla vystřídat Katka. Ta ale třetí dráhu o tři kuželky prohrála a ztratila tak možnost bodu ze hry. Na poslední dráze zabrala, vyhrála ji a stáhla 12 kuželek. Spolu s Irčou zahrály 467 a prohrály 24 kuželek.

Hedvika neměla se Zdeňkou Kvapilovou žádnou velkou práci. Aniž by předvedla něco světoborného (501 s 13 újezdy!), vyhrála na všech drahách a Zdeňku porazila o 46 kuželek.

Za stavu 3:1 pro nás, plus 57 kuželek nastoupila Blani proti Janě Floriánové a Lenka proti Janě Gembecové. Blani dostala do trika na všech drahách, nechytala se a s výkonem 496 prohrála těch nahraných 57 dřev.

Lenka si v klidu vyhrála první dráhu, pak zaperlila na trojce výkonem 165, točila tak parádně – 297. Jednička se vzpírala v plných, pak už si to Lenka ohlídala. Poslední dvě dráhy sice prohrála, ale celkově to stačilo na vítězství o 46 kuželek, což bylo i celkový rozdíl v utkání.

Jablonec:Žižkov 2 : 6 3019 : 3065

Bláža

Zápis o utkání

Štítky: