TJ Rudná C – SK Žižkov C

Nezbytnou součástí každé kuželny je u stavěčů ukrytý číňan. An vybaven smetákem, má blahodárný vliv na výkony domácích. Tento doplněk sportoviště je brán jako fakt, nad kterým se neuvažuje. Tedy až do chvíle, kdy se marně hlásí o lepší pracovní podmínky a jeho trpělivost přeteče. Osloví tedy presidenta (svého nebo našeho, to je jedno), který se postará. A takto nějak mohla vzniknout ona covidová pauza v našem sportu. A nebo taky jinak. Podstatné je, že se zase hraje.
A my máme za sebou velmi povedený vstup do soutěže. To bylo tak:
Do kuželny v Rudné jezdíme léta odevzdávat body. A to až tak, že kapitán zvažoval odeslání bodů telefonem bez naší účasti. Nicméně za poslední tři léta se muselo v Rudné něco stát. Nemyslím novou pěknou šatnu se sprchou, ale něco, co má vliv na padavost kuželek hostům. Možná se jim zbláznil číňan nebo kuželky posedl démon, neví se. Místní tvrdí, že zde se nic nezměnilo, jen osvětlení dráhy. Nevěřím. Posuďte sami.

Jako první nastoupil po měsících pauzy mladý Tomáš. Jeho výkon plně odpovídal původnímu družstevnímu standardu, ačkoliv po první dráze číslo vypadalo moc dobře. Druhá se však nepovedla; nejspíše se projevila únava z nedostatku tréninku. Tomáš ujížděl, koule ho vůbec neposlouchala. Výsledek nikoho nepřekvapil, taková čísla tu prostě padají…
414:351

Druhý Vláďa obětavě nastoupil na dráhu, ačkoli se později ukázalo, že téměř riskuje zdraví. Ponejprv se, jako každý z nás, podle starších fotografií, ujistil, v jaké ruce držívá kouli, a zahájil svoji tradiční dělostřelbu. Rozséval v řadách nepřátel smrt a ony se jen neochotně stavěly k další popravě. Na druhé dráze však Vláďovi došla šťáva, nohy přestaly spolupracovat a při rozběhu se sotva potácel z bolestným výrazem v obličeji. Kuželky ožily a začaly se bránit. Avšak i přes tento fakt dokonal své dílo a vytvořil v tu chvíli neuvěřitelné numero.
363:401

Jako další se chopil kulatého náčiní pro změnu Tomáš. Tento byl ale Pokorný. S pokorou však rozhodně nehrál, také bylo zde vidět, že pauza mu prospěla a na předchozího hráče se příliš nedíval. Hrál jako z partesu a kuželky omámeně padaly. Devítka střídala osmičku, až najednou bylo sto hodů pryč. Soupeř zahrál standard a dostal osmdesát dřev do těla. Tomáš zahrál parádní dorážku. Ruch v kuželně údivem utichl. Jen zezadu byl slabě slyšet číňanův šílený smích.
355:443

V dalším duelu Tomáš nahradil Tomáše, ten uchopil kuli tu levou rukou, tu pravou; hmatovým vjemem vytáhl z hlubin paměti pozapomenutou konfiguraci těla k hodu a zahájil rozcvičení. Bohužel koule stále chodila silně vlevo, pořád na to samé místo. Azimut se podařilo částečně kompenzovat mimořádným duševním úsilím a výsledkem bylo pětadvacet levých ulic. Ty dávaly se střídavě cosi blízkého sedmičce, a tak se povedly pěkné plné. Dorážka už nebyla tak slavná. To samé se zopakovalo na druhé dráze, kde přidal, strachem z čísla, osm újezdů.
370:438

Nyní následoval tradiční duel kapitánů. A bylo na co se dívat. Pavel se po celou hru přetahoval s Jarčou o každou kuželku. A protože nedal na strašlivou pověst dráhy číslo jedna, zakončil i tento souboj pro nás vítězně. Domácí se nyní poprvé dostali do červených čísel, ale početné publikum reagovalo pouze s vlažnou odevzdaností. Zápas už byl prakticky rozhodnut.
424:431

Hanka nastoupila s těžkým úkolem neprohrát cca dvě stě kuželek. Byla na ni vidět, z kladených nároků značná nervozita. Ruka se jí třásla, v obličeji vyděšený výraz. Toto rozpoložení se projevilo i na její hře. Koule vždy šla o kousíček vedle optima a kuželky ji leckdy ignorovaly. Výsledek byl přesto vysoko nad zdejší průměr. Soupeř tentokráte vrhl o trochu více, hrál z domácích nejlépe.
419:411

Podtrženo, sečteno
2345:2475 2:6

Prokletí Rudenské kuželny bylo odčarováno, nebo si vzalo dovolenou. To uvidíme příště. Každopádně se nyní na tento zahraniční zápas téměř těšíme.

Tomáš K.z

Online výsledky zde