TJ Sokol Chýnov – SK Žižkov Praha

Do Tábora jsme vyrazily na utkání s Chýnovem v dost zuboženém stavu. Ze základní sestavy nás bylo sice šest, ale jedna v 5.měsíci těhotenství, druhá se zablokovanou krční páteří na práškách, další s bolavými kyčlemi atd. V pořádku byla snad jen náhradnice Lenka Špačková a věčně optimistická Blanka Mizerová. Ta také zahájila zápas ve dvojici s Katkou Katzovou. Zatímco Blance jsme musely opět po první 30 připomenout, že se to hraje na body, Katce rady nebylo. Blanka své zbylé dráhy už vyhrála a přidala i krásný výsledek 556 shozených kuželek. Katka sice první 2 dráhy urvala pro sebe, ale herně se trápila a při dorážce i hodně chybovala. Soupeřka nehrála o moc líp, ale zbylé dráhy si pohlídala a výsledek otočila ve svůj prospěch. Po první rundě stav 1:1 a + 34 kuželek nebylo tak špatné.

V druhé rundě nastoupila jako náhradnice Lenka Špačková s Lenkou Boštickou. Bóža bojovala pod prášky s ostrou bolestí šíje při každém hodu, a i když si vypracovala dobrý náskok a vedla po 2 drahách o víc jak 30 kuželek, víc už fyzicky nezvládla a střídaly jsme. Usměvavá nastávající maminka Heda se snažila, co to šlo, ale herní výpadek byl znát. Nadějné vedení proti Aleně Kovandové neudržela. Lenka Špačková předvedla moc pěkný výkon, ale takticky byla nasazená proti papírově nejlepší hráčce domácích a jak se později ukázalo i nejlepší hráčce tohoto kola. Na Ditiných 582 by dokázal odpovědět málokdo. Stav po druhé rundě byl 1:3 a ztráta 86 kuželek.

Jindy bychom asi tak úplně k výsledku skeptické nebyly, ale i ve třetí rundě nastupovala bolestmi hendikepovaná Blanka Mašková a s ní Lucka Řehánků.  V jednu chvíli se celkový rozdíl smrskl až na 20 kuželek, ale pak soupeřky rozjeli devítkovou hitparádu a rázem odskočili o 70 kuželek. Holky dokázaly sice urvat v obou duelech vítězství, ale ztrátu kuželek už smazat nedokázaly. I tak jsme byly rády, že jsme to přežily. A hlavně, začalo jaro a to už si hrajeme na Jánošíky a body rozdáváme. Takže se ta první letošní prohra dala celkem bezpečně předvídat :o(

Do dalšího zápasu se snad už vykurýrujeme (fyzicky i duševně) a bude se na to dát zase koukat.

Katka

Zápis o utkání

Štítky: