TJ Sokol Chýnov – SK Žižkov Praha

Výlet vlakem do Tábora se vydařil. Porazily jsme „Chejnov“ o 113 kuželek a připsaly si první jarní body.

 Utkání zahájila Lenka s Irčou. Lenka neměla s Mirkou Cízlerovou nijaký problém, porazila ji o 64 kuželek při pěkném výkonu 547.

Irča začala slabým výkonem 101 na první dráze, od druhé dráhy se ale zvedla a trpělivou hrou nahrála 488 dřev. Po první třetině byl stav utkání 1:1, vedly jsme o 24 kuželek.

 Střed utkání byl velmi zajímavý. Získaly jsme 1,5 bodu, o které se bojovalo do posledních hodů, a přidaly do plusu pouhé 2 kuželky.

Nastoupila Heduš proti zkušené Ditě Kotorové. Heduš první dráhu vyhrála o 3, druhou ale o kuželku prohrála, když potřebovala poslední otvírkou pět na výhru a trefila tři. Na třetí dráze to Hedvice kdovíjak nešlo, slabé plné a klofání v dorážce. Katka se rozhodla střídat, nastal trochu zmatek „jestli hned nebo až za chvíli“, Hedvika situaci dobře ustála, dobrala sedláka, krále a trefila potřebné 4 kuželky, aby vyhrála dráhu. Pak nastoupila Katka, převzala po Hedvice dva dílčí bodíky a vedla o tři kuželky, bylo potřeba Ditu udržet. Jenže Katce se nadařilo dostat do hry a prohrála v plných 10 kuželek. Pak otevřela-zavřela a nastaly potíže, další devítka na šest a Katce – a nám všem – teklo do bot. Katka ovšem dala dva parádní dvouhoďáky za sebou a byla zase ve hře. Hrklo v nás, když otevřela dvojkou, ale dalším hodem trefila šest a bylo vyhráno. Tož uklidila poslední kuželku a spokojeně opustila dráhu, když spolu s Heduš s výkonem 487 nad Ditou vyhrály o dvě dřeva.

V souběžném duelu se střetla Lucka s Alenou Kovandovou. Lucka vyhrála jen první dráhu a před poslední drahou prohrávala 1:2 o 4 kuželky. Ty dokázala na poslední dráze stáhnout a holky tak skončily při shodě dílčích bodů a celkového čísla 509.

 Před závěrečnou rundou jsme vedly 2,5:1,5 o 26 kuželek, tedy docela otevřené. Nastoupily Blanky. Mizerová proti Věře Návarové a Mašková proti  Janě Takáčové. Bláža se po podzimní pauze příliš nechytala, hrály s Věrou hru „kdo míň“, Věra točila 222 a Bláža 220. Bláža se pak maličko osebrala a při podprůměrném výkonu 478 Věru porazila o 14. Při hře vnímala, že už je to dobré, protože Blani to sedlo. Jana neměla na její hru odpověď, Blani hrála moc pěkně, poté co na jedničce naházela 163, bylo hotovo, Blani skončila s krásným číslem 566.

 Bláža

Chýnov – Žižkov 1,5 : 6,5 2962 : 3075

Zápis o utkání

 

Štítky: