TJ Sokol Duchcov – SK Žižkov Praha

V úterý okolo 17. hodiny proběhla u metra Letňany i přes perfektní plánek od Katky náročná logistická akce: sraz hráček k odjezdu do Duchcova na odvetu osmifinále poháru ČKA. Když se nám podařilo shromáždit a v autě jsme si povykládaly o tom jak nám je a co všechno nám je, nedávalo nám moc smysl do Duchcova vůbec jezdit. Z domácího utkání jsme ovšem měly slušně rozehráno a tak jsme potřebovaly urvat v odvetném utkání „jen“ jeden velký bod a aspoň 4,5 dílčích.

V první rundě nastoupily obě Blanky, Blani Mašková proti Nikol Plačkové a Bláža Mizerová proti Lence Chalupové. Blani urvala proti rozehrávající se Nikol bodík hned na první dráze, Bláža remizovala. Blani se dařily lépe plné než dorážka, celkově z toho bylo pěkných 526, ale pouze s tím jedním bodíkem za výhru první dráhy. Nikol totiž už pak nepustila nic, Lenka jen nerada zbylé tři dráhy, když Bláže na druhé a třetí dráze k výhře vždy o 5 kuželek pomohly hodovčičky ku konci dorážky, které Katka v hledišti vždy hlasitě vychválila. Tak se stalo, že byl úkol na chlup přesně splněn už v první rundě, 1 bod a 4,5 dílčích.

Plačková 547:Mašková 526, Chalupová 504:Mizerová 523

Do druhé rundy již rozhodnutého postupu nastoupila Irča proti Adéle Kolaříkové a Katka proti Simoně Koutníkové. Irča to chtěla posichrovat, tak vyhrála hned první dráhu, pak přidala ještě výhru třetí dráhy. Hrála s Adélou tři čtvrtiny duelu v podstatě nastejno, Adéla Irče utekla až velice povedenou poslední drahou (151) oproti Irčině nejhorší (119). Kačenka hrála zodpovědně a Simony se držela jako klíště, první dráhu prohrála o 4 dřeva, druhou o jediné dřevo, třetí už remizovala. Jejich duel probíhal podobně jako duel Irči s Adélou, k odskoku ve výkonu došlo až na poslední dráze, kde Simona výrazně zabrala (145) a Katce nevyšla (116). Holky přidaly ještě 2,5 dílčích bodů, takže jsme nakonec i přeplnily:-)

Kolaříková 560:Sedláčková 526, Koutníková 537:Katzová 503

Z Duchcova jsme odjížděly spokojené, radovaly jsme se z postupu. Ve čtvrtfinále nás čekají další prvoligové soupeřky – holky z Rokycan. První utkání hrajeme na Žižkově, odvetu pak v Rokycanech. Obě utkání se musí sehrát do 28. 5., máme tedy dost čase se osebrat a připravit na pokus o postup do final four.

 

Sokol Duchcov:Žižkov Praha 5:1, 2148:2078, 9:7

Zápis o utkání

 

Štítky: