TJ Sparta Kutná Hora – SK Žižkov Praha

Nechápu, jak někdo může rád hrát v Kutné Hoře? Historické centrum je pěkné, ale tím to končí. Ani cesta do Prahy nikdy nevede stejně ;o)

Kutnohorské holky postavily proti nám nejsilnější sestavu, jakou ve svém arzenálu mají. Hned v první rundě nastoupila bývalá mistryně republiky Kamča Dvořáková proti Hedě a Eva Renková proti Lence. Kamila ukázala, že to v ruce prostě má a tak si šla cílevědomě pro bod. Hedušce vyšla pouze poslední dráha, kde na krásných 146 alespoň zkorigovala nepříznivý výsledek. Lenka na prvních dvou drahách nehrála špatně, ale to pomyslné štěstíčko tentokráte stálo u její soupeřky, která vždy v závěru dorážky hodila 1 až 2 hodovky. Dráhy tak prohrála jen těsně, ale prohrála. Před poslední dráhou tedy věděla, že už hraje jen o kuželky. Bohužel jí tato dráha také nepodržela a tak byl stav po první čtveřici 2:0 a 77 kuželek ve prospěch soupeřek. Heduš celkově 504 a Lenka 517.

Do druhé dvojice nominovala nová trenérka družstva Bláža Katku a Irču. Kačka hrála hodně soustředěně, což se projevilo hned u první dorážky, kterou vytáhla na 60! A urvala první bodík proti Jitce Bulíčkové. Ta sice na druhé dráze náskok hodně umazala, ale na třetí si Katka zajistila výhodu 24 kuželek do závěru (tentokrát hlavně díky plným). Na poslední dráze to byla velká přetahovaná, ale Katka se zabejčila a přehrála soupeřku jak v plných, tak i dorážce a bylo z toho pěkných 146. Na vedlejších drahách měl duel zcela opačný průběh, když Irča nedokázala ani jednou najít zbraň proti velmi dobře hrající Janě Abrahámové. Pouze 2x prolítla koule bez dotyku s kuželkami, přesto se Irča dorážkou spíš protrápila. Největším kamenem úrazu ale byly plné, ve kterých ztratila na soupeřku 51 kuželek. Celkově Katka 546 a Irča 496, stav 1:3 se ztrátou 103 klacíků.

Proti Lucce s Blankou se v závěrečném duelu postavil rodinný klan Kopeckých – Markéta a Ivana. Úkol zněl jasně – nahrát na každé dráze 26 do plusu a obrátit zápas. Začátek vyšel krásně dle instrukcí, když Blani nahrála 13 kuželek a Lucka proti velmi špatně hrající Markétě dokonce 35. Lucka na další dráze sice porazila víc kuželek než na první, ale Markétě to vyšlo ještě o 3 klacky lépe. Blanka se potrápila s dorážkou a uhrála pouze plichtu. Lucka se následně vrátila k prvotnímu plánu a dotáhla svůj souboj do vítězného konce, jen těch kuželek bylo nahráno méně, než mělo. Bohužel Blanka se začala ještě víc trápit a zejména lehce dusit siřičitany. Poslední dráhu prohrála o 1 kuželku, takže se z bodu radovala Ivana. Celkově Lucka 531 a Blani 503, prohra 2:6 o 51 kuželek.

Takže Kutná je pořád hnusná!

Katka

TJ Sparta Kutná Hora – SK Žižkov Praha 6 : 2 3148 : 3097

Zápis o utkání

Štítky: