Turné po Slovinsku 2015

5.5.2015 jsme v 7 hodin ráno vyrazili na turné po Slovinských kuželnách a turnajích ve složení první auto Veverka Petr, Slezák Zdeněk a kuželkářský guru z uhelek Knobloch Antonín. Druhé auto Beran Martin, Zetek Jiří a Schuh Stanislav. v 16:00 po náročné cestě plné občerstvovacích zastávek se ubytováváme v Ruše u Mariboru v hotelu Veter.

Na 19:00 máme objednaný trénink v Mariboru na šestidráhové kuželně Dvorana Tabor. Na první pohled docelá slušná kuželna, ale po prvních hodech je nám všem jasné „je to maštal, přeorat a vysázet žampiony“. Boužel naše pocity a dojmy z Balkánské pohostinosti prudce klesají. Po zaplacení nájmu 30 Euro obsluha mizí a je vše pouze na nás jak rozmotávání kuželek tak i ovládání starých automatů z dob kdy náš bratr Žižka byl ještě svobodník. Vrcholem všeho bylo zjištění, že po ukončení náhozu nemáme klíče od šatny, kde jsou všechny naše věci a peníze. Po půlhodinové snaze jediného dobře jazykově vybaveného člena zájezdu Petra Veverky nám správce („divnej kostelník“) vydává klíče aniž by nám měl potřebu vysvětlovat proč je vzal. Proto bych chtěl všem vzkázat když do Slovinska na kuželky, tak jsem rozhodně ne!!!!(ani Zdeněk Polraich nedoporučuje).

Po tréninku zahajujeme večerní prohlídku Mariboru spojenou s dobrou večeří a konzumací iontových nápojů.

V sobotu po snídani vyrážíme za krásami Ruše a na jedno až …… lehké pivko a oběd. Ve tři hodiny se přesunujeme na místní kuželnu KK Ruše vybaveni dvacetilitrovým soudkem Staropramenu, který v přátelském duchu s domácími popíjíme a při tom hrajeme po dvojicích do turnaje. Kuželna krásná a dá se říci i padavá, ale jednu chybu to má je 30 stupňů a nejde klima, všichni máme před infarktem, tak není divu, že soudek rychle mizí. Následuje lehká večeře „ňáké to prasátko na grilu“ pár ionťáků a do postele.

V neděli vstáváme brzo, honem se zabalit, nasnídat a přesum do Slovinského Gradce na místní kuželnu kde hrajeme dvoustovkový turnaj.

Po krátkém hledání nás čeká vřelé přivítání a nádherná připravená sypačka („klima jede, super“). Zhruba ve 13:00 máme hotovo a dopito a vyrážíme na dlouhou cestu domů. Návrat do domovů proběhl v pořádku kolem 22:00.

Děkuji všem účastníkům za dobrou reprezentaci klubu a super náladu a atmosféru během celého turné.

Martin

Štítky: