Žižkov C – VSK ČVUT

I v utkání s ČVUT jsme empaticky excelovali. Dalo by se říci, že jsme upjatému soupeři nedali šanci. Věnovali jsme mnohem více radostí z výhry, než jsme dostali. Ostatně u techniků, kteří prošli naším školstvím, je pochopitelné, že empatií škudlí, a nezlobíme se proto na ně. O to větší radost nám udělalo, že měli radost z celkové výhry. Tu sice nijak neprojevili, ale my tušili, že ji mají.

Padl názor, že hráči ČVUT nejsou lidé, ale kybernetické organismy nějakého výzkumného grantu školy. Petr proto soupeři zatahal za vyčnívající kabel. Vypadla však jen standardní nabíječka s telefonem, nic podezřelého. Stáňa si všimla, že soupeři pijí jen podivnou hnědou olejnatou tekutinu v malých sklenkách. Ochutnala a zjistila, že se jedná o standardní rum. Zvláštní byl též verbální projev soupeře – žádný. Pavel se domnívá, že spolu komunikují elektromagneticky na způsob modrého zubu, ale důkaz nemá. Pokusil se jednoho hráče zavřít na wc za silnou železobetonovou stěnu, která je ideální Faradayovou klecí, ale bez očekávaného výsledku. Tomáš P. pronikl soupeři do šatny pro důkazy, ale byl pod lavicí odhalen a mlčky vykázán. Chytře se sice vymluvil, že je taky robot a hledá zásuvku, aby se nabil, ale soupeř to nezbaštil a neodhalil se.
Jeho tým zatím vykombinoval optimální sestavu a vypustil hráče na plán.

K zápasu:
Adam přiběhl zvenčí do kuželny, ještě v pohybu se převlékl a vpadl na dráhu. Zde stosedmkrát vrhl koulí a ještě než dozněla tiskárna, byl pryč. Soupeř robotickými pohyby vrhal jednu hodovku za druhou. Na tváři se mu nepohl ani sval, vlas či chlup. Propočítal hod, odhodil a navlas stejně se vracel do výchozí pozice. Ke konci hry mu vyteklo trochu elektrolytu, zhoršil se a začal ujíždět. Měl však bezpečný náskok.
410:477

K Pavlovi na dráhu přidělili podobný model. Vždy, když se při odhodu předklonil, vykoukl výrobní štítek. Také bylo patrné, že má stejný software jako spoluhráč. Ty samé pohyby. Pavel se však androidovi nevzdal lacino. Řídící středisko soupeře následně propočítalo, že při současném nastavení parametrů hráče klesla pravděpodobnost výhry na 62 %. Mezi 50. a 51. hodem proto provedli aktualizaci firmware, soupeř asi minutu nehybně stál, pak provedl restart a přesunul se na druhou dráhu, kde zlepšeným výkonem urval bod.
446:471

Tomáš P. svojí diverzní akcí přeci jen zasel semínko pochybností. Soupeř se s ním během hry snažil navázat spojení, hacknout jeho šifrování a prolomit firewall. Část jeho výpočetní kapacity byla tak vázaná touto činností a na výkonu se to projevilo. Když si uvědomil, že se nesnaží hacknout Toma, ale jeho telefon, bylo pozdě s duelem něco udělat.
422:411

Tomáš K. dostal za soupeře prokazatelně lidskou bytost. Jednalo se proto o vcelku nezajímavý boj, kdy Tom, jako vždy, na první dráze běhal jako šílenec a vydupal si dobré číslo, aby na té druhé zíral, jak koule mizí ve tmě, aniž by cokoliv srazila.
443:371

Zápas se vyrovnal. Ztráceli jsme devět klacků, bodově zatím 2:2. 
Soupeři na pokyn řídicího střediska zatím vypáčili víka dvou přichystaných beden a z vrstev polystyrenové drtě a silicagelu vybalili dva prototypy hráče verze 2.1 special edition, který je zkušebně vybaven pertinaxovým karburátorem. Bohužel výrobní kapacity ČVUT jsou plně vytíženy a jednomu modelu chyběla hlava. Nedodělek vyřešil jeden ze soupeřů, který již odehrál, zápůjčkou své. Nevíme, zda tím porušil pravidla. Nikde v pravidlech není jasně uvedeno, že žádná část hráče nemůže hrát dvakrát, píše se vždy o celém hráči. Také jsme si všimli, že ho chybějící hlava nijak neomezuje. Sprchovat se ale nejspíše nešel, aby mu nenateklo do krku.

Stáňa se se soupeřem popasovala dobře. Soupeř přeci jen trpěl na potíže s komatibilitou a nezopakoval tak výkon původního majitele hlavy. Během hry bzučel jako starý transformátor. Stáňa nám předvedla nejlepší dorážku domácích a nejméně újezdů a to stačilo i na kyborga.    
453:435  
  
Petr byl nedávno vyfocen, jak se usmívá. O fotografii se strhla bitva, neboť poslední takový úsměv Petrův byl zaznamenán před deseti lety během přátelského utkání v rodných Havlovicích. Existuje i třetí a poslední fotografie jeho úsměvu, kde je zachycen spolu s legendárním kuželkářem Janem Sladkým na náměstí v Domažlicích. Tyto velmi vzácné fotografie jsou vyhledávanou investicí, a pokud se některá objeví k prodeji, intenzivně se o ně přetahují nejbohatší lidé světa. 
V duelu ale o kuželky přetahoval pouze soupeř se stavěčem. Model 2.1 SE předvedl pěknou první dráhu a Petrovi se vzdálil. Po výměně drah prasklo soupeři gufero a způsobilo netěsnost hydrauliky paže. Unikající olej vytvořil vzduchové bubliny v rozvodech a ty, zejména průchody přes clony, způsobovaly rázové vibrace odhazovací končetiny. Úhlová přesnost nastavení paže podstatně klesla a klesl i výskyt dobrých hodů. Náskok byl ale příliš veliký.  
368:447 

Výsledek:
3:5 (2542:2612)
https://www.kuzelky.com/index.php?poi=zapas&c_zapas=211027

Po zápase projevili Petr a Tomáš K. u soupeřů zájem o nové dolní končetiny.  
Zhodnotili jsme naše úspěchy a podělili se o ně s Hankou, která se na nás přišla podívat. Protože vyslyšela naše nářky nad nedostatkem hráčů, otěhotněla a jednoho nového nám chystá. Je to tzv. klasická metoda. ČVUT na to jdou jinak, kyberneticky. Snad úspěšně se popasují se zvýšením cen energií a nedostatkem čipů. 

Zapsal:
T°m@$, typ K.