Žižkovský sprint 2017

V sobotu 7.10. se nás na oddílových sprintech sešlo 7 statečných. Pavel Holub bohužel nedorazil. Z Bratislavy ale přijel náš kamarád Denis a trochu nám vypomohl.

Začalo to kvalifikací, která ale jen určila skupiny po čtyřech. Nejlepší byl Pavel Váňa. Ostatní se vešli do rozpětí 80 – 89 shozených kuželek.

V první skupině dominoval Petr Hrubý a ve druhé Anička, která vyhrála všechny svoje zápasy. Většina zápasů byla velice vyrovnaná a  rozhodovalo se až rozhozem na tři hody.

Výsledky skupin určily zajímavé složení vyřazovací části. V té nastoupili proti sobě  „zahraniční“ hráči Petr Hrubý a Denis, zástupci MP Michal a Pavel, spoluhráči z Áčka Petr Veverka a Fanda a konečně zástupkyně něžného pohlaví Anička a Hanka.

Oba lonští finalisté – Anička a Fanda své zápasy těsně prohráli a s obhajobou vítězství byl konec. Doprovodil je Denis a trochu hendikepovaný Michal.

V dalším kole přehrál v rozstřelu Petr Hrubý Pavla a postoupil do finále. Hanka proti Petrovi Veverkovi bojovala, ale nakonec prohrála. Do finále tedy  postoupili oba Petrové.

Nakonec se štěstěna přiklonila k Petrovi Veverkovi, který podal svůj nejlepší sobotní výkon a stal se mistrem SK Žižkov ve sprintu za rok 2017. V kvalifikaci se mu sice moc nedařilo a prohrál všechny svoje zápasy, ale svůj výkon vystupňoval a finále mu vyšlo.  Petrovi Hrubému se naopak finále vůbec nepovedlo.

Petře GRATULUJEME

Boj o třetí místo svedl dohromady spoluhráče z Céčka. Ač se Hanka hodně snažila, na Pavla ve druhém kole rozstřelu nestačila. Nakonec jí Pavel přenechal alespoň cenu za třetí místo, takže neodešla s prázdnou.

Děkuji především Pavlovi za organizaci i všem zúčastněným a jen jen škoda, že nebyla větší účast.

Michal

Výsledky sprintu 1

Výsledky sprintu 2