AC SPARTA C – SK ŽIŽKOV PRAHA D

Tři kola před koncem nás čekali soupeři ze Sparty, což měla být nejtěžší zbývající překážka pro náš postup.

Na dráhu se jako první postavila Lenka(392) a nebojovala ani tak se soupeřem jako s klouzající drahou a koulemi, kouli by si k ruce nejraději přilepila, ale věda, že by jí to značně ztížilo odhoz, vystačila si s bistrolem a nadávkami. I přes zmíněné komplikace však nedala soupeři šanci.

Podobně i náš druhý hráč si zkoušel ruce olepit uvedeným prostředkem, podařilo se mu hlavně značnou část vylít na podlahu. Každopádně nezávisle na přilnavosti koule k ruce se Vláďovi(437) celkem zadařilo a rázem jsme vedli o 216 kuželek. Touto dobou už jsme také zjistili, že soupeř nedá dohromady šest lidí a tudíž je prakticky rozhodnuto.

Sparťané však ještě zabojovali, Bohouš(354) se v dorážce trápil a prohrál o dvě kuželky.

S dorážkou se už delší dobu potýká i Karel(344), v jeho případě to však na body stačilo.

Celkem jednoduchý úkol měl tentokrát před sebou náš dotahovák, proti sobě měl sice nejlepší hráčku Sparty, ale v podstatě stačilo neprohrát o víc než 253 kuželek a i když chtěl Martin(410) jako vždy vyhrát a zahrál výborně, soupeřka byla lepší.

Tímto výsledkem jsme se dostali jeden bod od jistoty postupu a čekali jsme, že v příštím zápase postup potvrdíme a oslavíme před domácím publikem. Další zápasy kola nám tento plán zhatili, jelikož Astra nečekaně zakopla v Kobylisích a tím pádem jsme k postupu přišli nečekaně už ve čtvrtek.

Takže postup je jistý a teď jedeme na titul!

 

AC Sparta C – SK Žižkov Praha D     2:5        1709:1937

zápis o utkání