KK Slavoj Praha C – SK Žižkov Praha C

Astronomové, astrofyzikové a fyzikové nebeské mechaniky a kosmonautiky dobře znají co znamená pojem „Jarní bod“. Tato skupina vědců již není nadále ve své znalosti osamělá.

Co je „jarní bod“ známe nyní i my, tým SK Žižkov C. Celá událost se přihodila prvního března tohoto roku v domácí kuželně na Žižkově.

Slavoj, toho času na druhém místě v tabulce, hodlal upevnit svoji pozici snadným ziskem dvou bodů ve „své“ kuželně nad naším personálně decimovaným týmem. Šňůra našich proher je z toho důvodu snad delší než má AC Sparta Praha. Tím nechci evokovat nutnost výměny trenéra týmu. Naopak, tento skvělý muž se svěřeným materiálem (pochopitelně podle pokynů kapitána) dělá doslova zázraky. Ale jak už jsem uvedl, trápí nás nedostatek hráčů.

Ovšem toho dne nastoupil Lukáš, který se vrátil z dlouhodobého pobytu v cizině a kapitán měl najednou k dispozici neuvěřitelné množství hráčů – pět.

Naši nastoupili v pozici hostů. Jako první se přesile pokusil vzdorovat Tomáš P. Ovšem se svým číslem se nemohl soupeři, který shazoval kuželky pouhým pohledem, měřit. Dalším v pořadí byl Lukáš, nejmladší služebně i tělesně, borec z podkrušnohoří. A svým výkonem 433 dřev soupeře pokořil o tři kuželky. V tu chvíli se Slavoj, rozdělovač kanárů, smířil s tím, že další takovou trofej dnes nikomu nepředá. Také my jsme tím dosáhli hlavního cíle dne, alébrž naše ambice tuto sezónu degradovaly právě na úroveň „nedostat kanára“.

Navíc, další dvojice ukazovala na standardní vývoj: Bohouš, který nám laskavě v nedostatku vypomáhá, obdržel od soupeře 86 kuželek do těla. Avšak jeho trpělivý a hrdinský boj s nepřejícími kuželkami, které na jeho dráze odolávaly ranám jak Kim-čong-unovi roztleskávačky nabídkám ke sňatku, motivoval zbytek týmu k vynikajícímu výkonu.

Tomáš K. hrající současně s Bohoušem shodil 444 dřev a získal druhý bod.

Pavel, který si odskočil od baru od oslavy narozenin, přidal ještě třicet kuželek navíc a po zásluze získal další bod. V tu dobu bylo jasné, že výhra na celkový počet shozených kuželek náleží Slavoji, rozdíl byl příliš veliký. Ale naděje na vyrovnání se již vynořila, neboť Hanka, coby poslední náš hráč, hraje celou sezónu výborně. A dnes se držela zcela taktiky bývalého hráče Karla: „držet se soupeře a na konci jej o pár dřev porazit“. Úkol to byl ale nelehký, mladý soupeř, pravděpodobně týmem Slavoje držený v kleci, klonovaný a krmený syrovým masem, hrál fantasticky. Dorážka 185(!) svědčí o nelidském původu. Ovšem zaváhal v plných a toho Hana využila a výkonem 480 jej v dramatickém závěru porazila. Získala tak čtvrtý bod a remízu, a tedy první jarní bod roku 2018.

Tomáš K

Zápis o utkání

Štítky: