KK PSJ Jihlava – SK Žižkov Praha

Po třech vyhraných utkáních v řadě jsme vyjely do Jihlavy s cílem pokusit se tuto úspěšnou sérii prodloužit. Jihlava s Janou Braunovou je ovšem těžký soupeř. V prvním jejich domácím utkání porazily výkonem 3258 Poděbrady (3085), ve druhém výkonem 3238 deklasovaly bezzubý Jablonec (2989). My se ovšem chtěly ukázat v lepším světle. Bylo jasné, že se naše výkony musí zlepšit, co stačilo proti Hazlovu před týdnem, nebude proti Jihlavě stačit ani omylem. Bláža si vše zanalyzovala a pokusila se co nejlépe nasadit na jejich sestavu, kterou mají stabilní. Avizovala, že sestava je napsaná na zisk 3 až 5 bodů, což vyšlo. Lépe to napsat nešlo, proti třem jejich slabším výkonům jsme braly body, k remíze ovšem scházel jenom krůček.

Utkání jsme rozjely pěkně, 2:0 plus 60. Po dvou třetinách utkání jsme vedly 3:1 o 10. V poslední rundě jsme už body nezískaly, proti Janě Braunové se body těžko berou, a druhý duel jsme těsně prohrály.  

 Šárka Vacková 520-Kateřina Katzová 542

Katčiny výkony v minulé sezoně zažívaly turbulence, její podzimní výkony se však stabilizovaly na slušné úrovni, umí zabojovat, začíná být oporou týmu. Se Šárkou se vypořádala bez problémů, snad jen ty újezdy, ale to je bolístka celého týmu.

 Eva Rosendorfská 473-Irini Sedláčková 511

Také Irča se nám začíná hezky chytat. Povzbudila se v domácím utkání porážkou Lucky Tauerové, začíná si věřit a na dráze je to znát. Neměla za sebou sice Pepu, ale zvládla to až na ty fíky se ztrátou pouhého půlbodíku pěkně.

 Simona Matulová 496 –Lucie Řehánková 515

Lucka se tuto sezonu ne a ne pořádně rozjet, ale Simonu si dokázala udržet od těla, získala třetí bod pro družstvo a udržela tak naději na úspěch v utkání.

 Karolína Derahová 571-Blanka Mašková 502

Copatá Karolína se utrhla ze řetězu a při svém sezonním maximu nedala Blance šanci. Blanka se chytala jen na první dráze, kterou těsně prohrála, výkony na dalších drahách měly sestupnou tendenci.

 Šárka Dvořáková 553-Lenka Boštická 546

A zde se dostáváme k duelu, který pro nás mohl znamenat remízu v utkání. Na vedlejších drahách řádila Jana Braunová, bylo jasné, že v kuželkách nás soupeřky přehrají. Šance na tento veledůležitý bod ze hry padla až několik hodů před koncem. Lenka měla rozehráno dobře, vedla 2:1 o 11 kuželek. V plných nedošlo ke změně, obě naházely 91. Dorážku Lenka bohužel vyšperkovala 3 fíky a prohrála ji o 18 kuželek, na výhru scházelo 8 dřev.

Rozhodující moment byla ovšem prohra na druhé dráze o 2 kuželky, kdy Lenka poslední otvírkou trefila tři od prvního, pětka by bývala stačila na remízu na dráze a výhru na body.

 Jana Braunová 610-Anna Sailerová 528

Že Jana zahraje se dalo čekat. Vzhledem k vývoji utkání musela zabrat. Po utkání uznala, že jsme je pěkně potrápily a přiznala, že když šla na dráhu, tak se hecovala: „aspoň remízu!“ Zabrala ale tak, že při svém sezonním maximu zvrátila kuželky výrazně na stranu Jihlavy. Annie se držela statečně, nebýt tolika újezdů, bylo z toho i slušné číslo. 

V tomto utkání si vytáhla kartu „náhradnice“ Heduška a zhostila se úkolu velice dobře – měla nachystaný předzápasový lektvárek včetně nadepsaných kelímků, děkujeme.

KK PSJ Jihlava – SK Žižkov Praha 5 : 3 3223 : 3144

Zápis o utkání

Bláža

Štítky: