Kobylisy B – Žižkov C

Podle průzkumu agentury STEN mezi pražskými kuželkáři je kuželna v Kobylisích nejméně oblíbená. Někteří hrubší jedinci ji dokonce označují za neoblíbenou. Místní dráhy jakýmsi záhadným způsobem odebírají hostujícím hráčům cca 20 kuželek za každých padesát hodů. Domácím hráčům odebírají pouze 15 kuželek a to je tajemství jejich úspěchu. V pozadí jsou zřejmě nějaké pekelné mocnosti (možná Číňané), se kterými místní vycházejí. Možná jsou dráhy zbudovány na místě nějakého strašlivého činu, vegetariánském hrobě nebo bývalém popravišti a kuželnou obchází démon. Místní asi tyto mocnosti usmiřují rituálním obětováním mladších hráčů nebo dokonce, ó hrůza!, úlitbou piva.
Ať je to jak chce, nikomu se do Kobylis nechce. Kapitán dokonce zrušil motivační systém, aby dále nedemotivoval hráče již dost demotivované pověstí kuželny. Jestli se nepletu, má v plánu na příští rok zavést naopak něco jako diety či mimořádnou prémii za hru na tomto místě. Na tento zápas ale pro jistotu vůbec nedorazil (byl řádně omluven) a jeho pozitivní přístup a myšlení nám citelně chyběly.

Začalo to dobře:
Tomáš P. porazil soupeře především výbornými plnými a nebýt dvanácti újezdů, byl býval zvýrazněn jako nejlepší hráč zápasu. (363 : 380)

Chybějící kapitán a zraněný Tomáš H. vyvolali nutnost povolání náhradníka. Tímto proto děkujeme znovu Michalu T. za pomoc v zápase. Michal odehrál zde standardní číslo a zápas se překlopil na stranu domácích. (398 : 366)

Petr je vyhlášený gentleman se slabostí pro něžné pohlaví, a tak byla chyba vypustit jej na soupeře, který se s tímto pohlavím toho dne ztotožňoval (je to nyní napsané už genderově správně?). Prohrál o čtyři kuželky. (367 : 363)

Vláďa statečně vyrazil zklidnit místního hulváta hrou, ten však ovládnut démonem exceloval a porazit se nenechal. (407 : 351)

Tomáš K., resp. jeho slabší soupeř nám dal naději k hepindeji, rozdíl po té byl pouhých 32 dřev. (355 : 398)

Hanka dělala, co mohla, soupeř však Petrovu školu jemných mravů nemá a po zaváhání na první dráze se vzpamatoval svými dalšími hody hrubě zdemoloval naši naději. (408 : 402)

Kobylisy B – Žižkov C 6:2 (2298 – 2260)
Prohráli jsme.

Tomáš K.

TJ Kobylisy B – SK Žižkov C 6 : 2 2298 : 2260

Zápis o utkání