Komentář k Mistrovství ČR Juniorek na kuželně SK Žižkov Praha

Ve dnech 25. a 26.4.2015 se na naší kuželně konalo MČR juniorek.
Ve čtvrtek proběhla celková údržba kuželny, o kterou se postarali Irča, Michal, Zdeňkové Slušňák a Slezák, David. Zvukovou zkoušku aparatury a doladění programu na PC spáchali Michal s Katkou.
V sobotu to vše vypuklo a v deset jsme byli již na svých postech.
Michal jako ředitel turnaje běhal a dělal pomyšlení třem rozhodčím. Jako služba nastoupil Míla a Karel, oba z družstva B. Turnaj začal proslovem Jirka Jančálek za ČKA, následně měl Michal krátkou uvítací řeč za SK Žižkov a hlavní rozhodčí Libor Novák za rozhodčí. A šlo se do toho.  Protože si rozhodčí opět vymysleli, že chtějí spouštět čas při startu rozhozu, po střídání drah a po každém přerušení, tak nastal trochu rozruch. Ne všichni z obsluhy uměli spustit ručně časomíru. Rozhodčí chtěli vyměnit technickou obsluhu, ale kde brát. Nicméně se po prvních nezdarech vše uklidnilo a začalo se dařit i neznalým. Jen škoda, že Karel po hodině odešel, aniž by něco naznačil. Zbyl tedy jen Míla a Michal, který ještě makal na počítači. Naštěstí se objevil Berry, který dával průběžné výsledky na Žižkovský WEB a tak chodil vypomáhat.
Na druhou směnu jako dozor přišel Hrubas a z družstva C bohužel nikdo. Takže pokračovali střídavě Michal a Berry. Sobota proběhla v celku dobře. Výsledky se dostali včas na webové stránky včas. V půl desáté večer jsme se rozloučili a jeli si odpočinout domů. Až na Zuzanu, která uklízela do jedné hodiny po půlnoci. Ještě musím zmínit jednu událost. Přestože je nám zakazováno na kuželnu nosit nápoje ve skle, někomu to dovoleno je a pak dojde k vylití a ohození zdi. Jeden takový flek nám po sobotě zůstal.
A je tu neděle. Nastupujeme v sedm ráno a čekáme na Zuzanu. Naštěstí to zvládla včas.
Mikrofon už fungoval (rozhodčí byli spokojeni). Doporučoval bych ten nefunkční vyřadit nebo označit za vadný. Bohužel co nefungovalo, bylo větrání. Ventilace byla nastavena až na devátou hodinu!? Dozor měli zástupci družstva D – Bohouš a Vláďa. Začalo se slavnostním nástupem (Kabáti) a hymnou. A začalo finále. Bohužel stejně jako v sobotu, tak i začátek neděle měla obsluha trochu potíže s časomírou. Michal ale zasáhl a pak vše klapalo jak mělo. Opětovná přítomnost Berryho také pomohla. Na poledne dorazila další směna – Katka a Lucka. Těm časomíra potíže nedělala a tak proběhly finálové náhozy bez problému. Povedlo se i bez problémů zadávat po rozhozu výsledky kvalifikace. Nakonec pomáhali i rozhodčí a odvážili se do ovládání občas zasáhnout (což bylo občas trochu na škodu, protože s tím obsluha nepočítala a udělala úkon také).
Na závěr byl opět pochod – Kdož sú boží bojovníci a hymna. S hudební technikou trochu bojovala Katka, ale protože je boží a bojovník k tomu, tak to nakonecs úsměvem zvládla. Stejně jako Lucka, která se osvědčila jako fotografka.
Po předání medailí a cen byla obsluha oceněna hlavním rozhodčím u baru. Děkujeme a rádo se stalo, Libore.
Ještě se objevila taková malá kaňka na celém mistrovství. Při odchodu zjistila vítězka Vlasta Kohoutová, že ji někdo odcizil boty, jejichž pořizovací hodnota byla v tisících.
Za ty tři roky co je kuželna otevřena a my jsme pořádali několik významných turnajů, se nic neztratilo a nejednou toto. Jsem z toho trochu zklamaný. Myslel jsem, že kuželkáři jsou jedna velká rodina. …..
Všem spolu organizátorům děkuji a přeji jim mnoho dalších úspěchů jak v soukromém, tak i kuželkářském životě.
Michal Truksa

L1060507

1 komentář