Kuželky Jiskra Hazlov – SK Žižkov Praha

V Hazlově jsme trochu smolně pouze remizovaly. Při našem nejlepším sezonním výsledku (3264), který jsme uhrály i bez naší nejlepší hráčky Lenky (t. č. v Africe), jsme získaly pouze dva body ze hry.

V první rundě jsme vyšly naprázdno. Proti naší Lucce nastoupila Lucka Tauerová a první dvě dráhy vyhrála. Pak se naše Luci, která mívá druhou šedesátku lepší, zase odstartovala a na třetí dráze zabouřila – 152 se 4 újezdy! Na kuželky měla navrch, ale potřebovala vyhrát poslední dráhu. To se jí bohužel nepodařilo a tak přesto, že nahrála 10 kuželek, prohrála při pěkném výkonu 552 na body.

V druhém duelu začala pěkně Kačka ziskem obou bodů první šedesátky. Na třetí dráze ovšem polevila, čehož soupeřka Marta Kořanová využila a pustila se do šturmu na čtvrté dráze. Katka se držela, plné o kuželku vyhrála, ale Marta přidala parádní dorážku a Katku (523) o 3 kuželky porazila.

Vprostřed nastoupila Irča proti Kláře Jarinové a Hedvika proti  Lindě Lidman. Irča nám krásně zchladnokrevňuje, Kláru, která jí dýchala na záda, dokázala udržet a při zisku třech dílčích bodů ji při výkonu 540 porazila o 5 kuželek.

Hedvika začala jako obvykle krásně a vyhrála s přehledem první dráhu. Pak se Linda vzpamatovala a získala druhou a třetí dráhu pro sebe. Hedvika stále vedla o kuželku, poslední dráhu se jí ale vyhrát nepodařilo a prohrála s Lindou při pěkném výkonu 542 o 10 kuželek.

Do poslední rundy nastoupily Blanky. Blani proti Karoline, mladší sestře Lindy, a Bláža proti Evě Kotalové. Blani hrála pěkně, vyrovnaně, ale prohrála první i druhou dráhu o 3 kuželky. Na třetí dráze se Karoline splašila a hodila 166, což rozhodlo. Na čtvrté dráze zvadla a Blani naopak zabojovala, stahovala, ale náskok byl příliš veliký a prohrála při pěkném výkonu 551 o 16 kuželek.

Bláža v posledních třech utkáních se soupeřkami prohrála,  chtěla už nějaký ten skalp. Na první dráze se zadařilo, druhou ale o kuželku prohrála a maličko znejistěla. Zabrala, třetí dráhu vyhrála, vedla už 2:1 o 35 a bylo pravděpodobné, že získá druhý bod ze hry. Hazlov střídal a poslal do hry proti Bláže na čtvrtou dráhu Janu Komancovou. Utkání bylo totiž stále velmi otevřené, před poslední drahou jsme vedly o jedinou kuželku. Blanky za to ale vzaly a spolu nahrály proti soupeřkám 28 kuželek, takže jsme získaly dva body za výhru na kuželky. Bláža si spravila chuť výkonem 556, získala druhý bod ze hry a vyloupla se remíza.

I když jsme plně nebodovaly, odjížděly jsme s naším výkonem na hazlovské kuželně vcelku spokojené. Tři výkony přes 550, dvakrát 540 a více, čulda na 523, to se nechá vydržet.

Hazlov – Žižkov 4 : 4 3235:3264

Bláža

Zápis o utkání