Meteor C – Žižkov C

Protikolizní Sledovací Systém Země (PKS) vypočítal vážné nebezpečí srážky Zeměkoule s rojem meteorů kategorie C. Meteory této velikosti neshoří v atmosféře a dopad na povrch vyvolá zemětřesení stupně devět podle Škrabalovy stupnice. Následovallo by vyvržení milionů tun materiálu do atmosféry, zvýšení albeda a pokles osvitu povrchu na polovinu. To by mělo za následek snížení průměrné teploty světa na více než dva roky o deset stupňů. Hladomory, sociální bouře a rozpad společnosti. ČEZ by opět skokově zvyšoval ceny, Okamůra hlas, Ba-bitch ceny hnojiv a stát by nutil občany do povinného očkování proti prachu a šerosvitu.
Kuželkářský sport by naštěstí nebyl ohrožen (dráhy jsou zastřešeny), tedy pokud by některá kuželna nedostala přímý zásah meteoritem. Přesto PKS povolal k ochraně nekuželkářského života na Zemi družstvo super-hrdinů Žižkov C.
K impaktům mělo dojít večer 3.10.2023.

Jako první roztrhla šaty na hrudi Stáňa. Ukázala světu své velké „S“ a vrhla se na první meteor.
Tepala balvan vší silou, kousala, škrábala a zkoušela jej vychýlit z dráhy nebo donutit k předčasné explozi. V první půli svěřeného času byl úspěch velmi blízko, ve druhé půli však pod povrchem meteoru narazila na deset kousků kryptonitu a Stáňu opustily síly. Meteor, Stáňou značně zmenšený, dopadl na povrch a zahubil 20 milionů obyvatel planety.
420:400

Superhrdina kapitán Žižkov (Pavel) v závěsu za Stáňou napadl druhý meteor v řadě. Tento kámen se ukázal být z lehčí rudy a Pavel s ním neměl velkou práci a to ani když se ukázalo, že za prvním balvanem je ještě jeden, větší. Zbytky meteoru, rozsekaného kapitánovým štítem na šest kusů, se jen otřely o atmosféru, zasvítily na večerní obloze nad Libeňským zámečkem a zmizely v temnotě.
Živé celoplanetární zpravodajství akce potěšilo obyvatele Země natolik, že se radostí rozmnožili o 40 miliónů jedinců.
370:410

Další superhrdina Tomáš P si dopnul svůj ocelový oděv, nabootoval systém a odletěl čelit dalšímu nebezpečí roje. I tento meteor byl složen ze dvou částí. Tomáš první balvan rozstřílel svým vestavěným fúzním kanónem ráže 9 na prach a druhý vyřídil tzv. gravitační dorážkou. Během akce desetkrát přebíjel zásobník.
Iron man zachránil 50 milionů obyvatel.
380:430

Zaskakující superhrdina Michal, povolán kapitánem Žižkov pro indispozici elektra-Hanky a spider-Pepína vyrazil bez otálení do boje. Popadl své kladivo a odfrčel na další meteor z nebezpečného roje. Tento kus skály byl však z čistého sedmi-mocného kovu a údery Thorova kladina na něj neměly valný účinek. A ač Michal tepal, jak tepal, balvan z dílny temného elfa prošel atmosférou a dopadl na povrch.
Následné tsunami smetlo 49 milionů obyvatel.
448:399

A protože zahraniční superhrdinové došli, najmul kapitán Žižkov další hrdiny v Česku.
Super hrdina princ Bajaja-Jarda popadl beze slova meč a jal se další kus skály rubat jako saň. Přivrácená strana meteoru však byla tuhá a otupila Jardovi břit. Ten neztratil hlavu, čepel desetkrát přebrousil a závěrečnou dorážkou balvan dorazil. Zdrcen, nepřežil průlet atmosférou a zanikl.
Následovala další celoplanetární euforie, hrdina zachránil 30 milionů lidiček.
388:418

Jako poslední super-hrdina byl vyslán Hloupý Honza (Tomáš K.). A k dílu se postavil chytře. Nejprve se posilnil sekyrkovou polévkou, načež se vydal naproti obludné (dáma promine) skále řítící se prázdnotou. Nejprve se pokusil balvan přechytračit, pak to zkusil silou, pak vyhrožoval a nakonec rozumně ustoupil. Meteor se změnil v meteoroid, zazářil nejvyšší svítivostí toho večera a jako meteorit dopadl a vytvořil pěkný kráter v nejlepší šestce kola.
Zahynulo 34 milionu občanů.
471:437

Celý průběh operace super hrdinů byl prohlášen za úspěšný.
Z původního odhadu celkových ztrát 2 494 milionů obyvatel zahynulo pouze 2 477 milionů. Prežilo 17 miliónů. A to je úspěch!
Ve skóre 3:5

https://kuzelky.com/index.php?poi=zapas&c_zapas=243004

Zapsal Fantomas K.