Pohár ČKA – SK Žižkov Praha – TJ Sokol Rudná

První utkání prvního kola poháru ČKA v Rudné bylo do několika posledních hodů otevřené, výhra ani prohra nebyly daleko, nakonec skončilo remízou.

K odvetnému utkání na Žižkově nastoupily v první rundě Bláža s Irčou.

Bláže krásně vyšla první dráha 157, nahrála proti Ireně Mikešové 43 kuželek a vše se zdálo být jasné. Jenže Bláža prohrála druhou dráhu o 7, další o 12 a začalo jít do tuhého. Vedla ještě o 21 kuželek, ale už to bylo buď anebo, k zisku kýženého bodu bylo potřeba vyhrát dráhu. Stará matadorka to nezvládla, i když dostala šanci zavřít poslední otvírku, po které jí zůstala levá šavle, ale co myslíte? Ano, po klacku… Prohrála poslední dráhu o 3, bod utekl. Duel skončil 540:522, 1:3.

Irča proti Petře Koščové trpělivě sbírala fiftýnky, po třetí dráze měla 2,5 dílčích bodů a jistý bod, to ji možná trochu uchlácholilo a trochu si odpočla v posledních plných. Petru porazila 511:502, 2,5:1,5.

Po první rundě tedy bylo rozehráno 1:1, plus 27 pro žižkovandy.

V rozhodující rundě nastoupila Annie s Luckou.

„Železná“ Annie nastoupila na Jarmilu Zimákovou zhurta, 139, 138, po půli 2:0 plus 19. Jarmila pak zazlobila na třetí dráze, kde předvedla parádní dorážku 63, a snížila náskok o 9 kuželek. Na poslední dráze Annie i Jarmila polevily, Annie si to ale i s velkým zaplužením v konci dorážky pohlídala a stačilo jí 122 na zisk třetího dílčího bodu. Vzájemný souboj skončil 538:521, 3:1.

Hráčky první rundy převzaly do péče Pavlínku a Jakuba a máma Lucka vyzvala na souboj Mílu Kohoutovou. Získala proti ní hned první dráhu výhrou o 17, pak se obě natěsno přetahovaly, druhá dráha -5, třetí dráha +6, poslední -3. Díky počátečnímu náskoku Lucka při zisku dvou drah vyhrála proti Míle další bod pro družstvo, 499:484, 2:2.

Tato odveta skončila 6:1 pro Žižkov, 2088:2029.

Celkovou výhrou nad Rudnou po obou vzájemných utkáních postoupily žižkovandy do osmifinále poháru, kde je čeká těžký soupeř v podobě prvoligového Duchcova. První utkání se bude hrát v Duchcově, odveta na Žižkově.

Bláža

Zápis o utkání

Štítky: