TJ Neratovice – SK Žižkov Praha

K poslednímu ligovému kolu proti Neratovicím jsme vyrazili do Kosmonos, kde na šestidráze vedle psychiatrické léčebny hrají soupeřky svá domácí utkání.

Vyrazili s „i“, neb Řehánkovi byli komplet.

Stejně jako na prvním venkovním utkání v Kutné Hoře nasadila Katka do první dvojice Mizerky. Heduš – tentokrát v balení dva v jednom – bez větších potíží i s odpočinkem na druhé dráze porazila Hanku Mlejnkovou (ta je prý zvyklá na to, že proti ní žižkovandy nastupují ve dvou, jednou prý nastal i případ, že při střídání proti ní nastoupily celkem ve čtyřech:)). Heduš si v Kosmonosech věřila a výsledek 527 to jen potvrdil, Hanku porazila o 23 dřev.

Bláža svůj duel se Zdenkou Černou nezvládla, po drahách 117-106 se šla Irča chystat ke střídání. Bláža se na třetí dráze trochu osebrala, tak si to nakonec dohrála do hořkých 495 a prohře o 20 dřev. Po první rundě tedy žádná hitparáda 1:1, plus 3 pro Žižkov.

Zbývající hráčky si zřejmě při pohledu na hru nebohé Bláži řekly „tak takhle to fakt hrát nechci“ a zahrály parádně.

Prostřední runda utkání zvrátila výrazně ve prospěch Žižkova. Blanka i Katka měly po třech drahách „hotovo“, Blanka povolila Janě Samolákové zisk pouze posledního dílčího bodu a porazila ji výkonem 533 o 20 kuželek. Katka to vzala nadrsno 4:0, Alžbětu Doškářovou porazila s pěkným výkonem 529 o 56 kuželek.

Lucka s Lenkou nastupovaly do utkání za příjemného stavu 3:1 plus 79 kuželek.

Naše Lucka získala proti nejlepší hráčce soupeřek Lucce Holubové pouze první dílčí bod, pak jí body natěsno unikaly, takže prohrála 1:3, ale pouze o 11 kuželek. Plné Lucce moc nesedly (327), ale s poctivou luxusní dorážkou 199 to dalo 526.

Poslední souboj svedla Lenka s Evou Dvorskou. Té Lenka sice umožnila zisk dvou dílčích bodů, ale jinak nebylo o čem. Lenčiny dráhy 136-138-135 a závěrečných 154 daly parádní číslo 563 a dalších 39 kuželek do plusu.

Lenčina druhá až čtvrtá dorážka 40-48-57 dává tušit jak se jí zadařily poslední otvírky a jaké tam byly rezervy.

Žižkovandy vyhrály 6:2, 3173:3066, o 107 kuželek.

Dilema skupináře Ivana Kulicha o tom, kdo bude podzimním vítězem, je tedy vyřešeno. Ústí nad Labem také vyhrálo, máme je tedy stále za zadkem o bod, ale podzimním vítězem jsou Žižkovandy!

Bláža

Zápis o utkání