Přátelské utkání Blatná – Žižkov C

Po ukončení soutěžní sezóny, nastává obyčejně prázdno vyplněné prací, flákáním a chatařením.

Tělo i mysl kuželkáře slábnou, strádají a kdesi v pozadí se usadí neklid, který se projevuje zejména škuby rukou.

Když se přidají i děsivé sny, kde se nečinný hráč stává sedlákem a sleduje blížící se kouli, aby s úlevným výkřikem „Újezd!“ vzbudil sebe i blízké, je čas na přátelské utkání.

A tak se stalo. Jarda Pýcha, intenzívní náhradník uplynulé sezóny, zosnoval utkání s přáteli a rodinnými příslušníky v rodném městečku Blatná.

Po dlouhé cestě, na místě konání, čekalo několik velmi příjemných překvapení.

Za prvé: čtyř-dráha jakoby vypadla z oka bratra Žižky. Tedy ač hosté, cítili jsme se jako doma. Samozřejmě místo našeho hejtmama, je na zdi kančí hlava pánů z Rožmitálu.

Za druhé: dráhu lze oddělit od rozsáhlého hlediště velkými posuvnými okny, která však byla pro tuto událost odstraněna.

Za třetí: ono rozsáhlé hlediště je umístěno o cca metr níže než dráhy. Hráči jsou tak výše než okounějící diváci. Hrající děvčata zde proto většinou nenosí sukně.

Za čtvrté: bar.

Za páté: náklad domácích pomazánek, masa, koláčů a buchet.

Za šesté: přátelští lidé. Velmi přátelští.

Začátek zápasu byl stanoven na 17:30. Sestava zvolena takto (byli jsme čtyři):

1. Ondra FEJTL – Stáňa SÁBOVÁ

2. Matěj PEKÁREK -Tomáš POKORNÝ

3. Jarda PÝCHA st.- Jarda PÝCHA ml.

4. Robert FLANDERA br. – Tomáš KAZIMOUR

5. slečna Piškot (Monika KALOUSOVÁ) – Filip BLATENSKÝ + Tomáš KAZIMOUR

6. Lukáš DRNEK – Stáňa SÁBOVÁ + Tomáš POKORNÝ.

Počet diváků 20! Zápas vysílala i místní televize, komentoval Gabo Červenay. O akci se zmínil tisk.

Byla patrná vysoká profesionalita organizátorů. Nic nebylo ponecháno náhodě, zejména ochrana proti kovidu desinfekcí. Dle místních předpisů musela být prováděna zhruba každých 55 hodů. A platila pro všechny přítomné, nejen hrající.

A nyní k samotnému zápasu.

Úderem 17:47:11 bylo zahájeno rozcvičení. To je zde plných pět minut.

1.

Stáňa začala na dráze č. 1 svižně, za mohutného povzbuzování podala skvělý výkon. Uhájila vítězství a 1 bodík. 426 : 403

2.

Tomáš P. začal ve stejný čas na dráze č. 4. Hrál krásně, avšak soupeř se nedal a nakonec vyhrál nad Tomem o pouhých 20 dřev.

423 : 443

3.

Jára P. ml. si to rozdal se svým taťkou. Byl to souboj titánů. Tak moc chtěl porazit tatínka a uhrát doma bod

v náš prospěch, že opivněn a opanákován všelijakým dopinkem, utržil prohru.

396 : 455

4.

Tomáš Kazi nastoupil proti Robertovi. Ač v Blatné, připadal si Tomáš jako v Brandejse. Naštěstí dorážka se povedla. Shazoval figury a po bídných druhých plných se dvakrát usmála hrcka. Záda vydržela. Soupeř Robert nebyl po náročném dni ve své kůži a párkrát ujel. To ho stálo vítězství. Tomáš po první půlce smetl soupeře o 31 dřev a náskok si udržel až dokonce.

471 : 415.

Po 4 dvojicích byl stav kuželek opravdu neskutečný. Byl to na chlup vyrovnaný boj 1716 na obou stranách. Panáky 2:2, body také 2:2 a rozdíl v celkovém počtu kuželek NULA! Diváci šíleli. Barman měl dva pomocníky, aby zvládl nápor nadšení a přátelské nálady.

Záleželo tedy na posledních dvou dvojicích, kdo z koho. Boj to teda byl do poslední kuželky. Někteří již v podroušeném stavu, ale stále fandící a později už moc nemluvící. Kuželna zemětřesení dosud vydržela.

5.

Další člen Filip si zahrál s Tomášem K. napůl proti slečně Piškotové. Na první padesátku zaskočil Filip, který nádherným výkonem 221 dřev znejistěl Toma K., zda mu bude důstojným spoluhráčem. Nakonec to Tomáš ani podruhé zas tak moc nepokazil. Opět vyrovnaný boj, ale naštěstí Piškot (Monika) ke konci polevil, Kazi přidal a zcela nedžentlmensky ji udolal (doteď má výčitky svědomí).

450 : 444.

6.

Poslední dvojicí byla Stáňa, napůl s Tomem P. Hráli dobře, ale bohužel jak to někdy bývá, soupeři měli více štěstí. Mělo asi tomu tak být, abychom soupeři neuštědřili prohru v domácím prostředí. Nakonec výsledek

424 : 463.

Po posledním hodu se počitadlo zastavilo na tomto skóre:

2623-2590

5:3

Výsledek je tedy nejlepší možný. Ostuda to nebyla.

Místní zvítězili o třiatřicet chlupů z divočáka a my měli radost, že jsme se nedali lacino. Barman se opět začal usmívat, zavládla všeobecná pohoda.

Diváci byli s předvedeným výkonem spokojeni a zábava pokračovala až do druhého dne.

V ranním tisku byla zmínka, že noční Domečky ovládly ženy. Vyhrála žižkovská Stáňa před nezdolnou blatenskou dorostenkou slečnou Piškotovou. V Černé kronice uvedeno, že Jarda Pýcha byl ošetřen po pádu, když se po skoku s rozběhem do davu odrazil od břicha náhodného diváka nečekaně na odpadkový koš u vstupních dveří. Koš nevydržel a Jardovi se naštěstí nic tragického nestalo.

Hodu zdar!

Děkujeme Blatná! Zase brzy odveta . Stálo to za to.

Zapsal: Jägermeister K.

Doplnili: Radegast, Moravská meruňka, Blatenská Slivovice, Fernet…