Kobylisy B – Žižkov C

O původu názvu Kobylisy se píše:
Původní název byl Kobolisy. Název obce vyvolává nejrůznější spekulace, stal se proto zdrojem četných dohadů a fantazií. Třeba teorie o tom, že tu stávaly šibenice, k nimž se slétali mrchožraví ptáci (kobi), aby hodovali na tělech popravených (lísali). Zřejmý původ jména však není.
My ze Žižkova víme, že teorie o popravených je ku pravdě blízko, rozhodně blíže, než nějaké romantické kobylky, pasoucí se na místě nynějších stavěčů. Myslíme samozřejmě popravu našich nadějí na body v zápase s domácími.

A nyní k popravě, pardon, k zápasu:

Na popraviště byla jako první přivedena Stáňa. Sejmuli ji kápi, ale nerozvázali jí ruce; a snad proto její body neunikly ostří sekery. Ovšem průběh nebyl rozhodně jednoznačný. Místní kat nemohl dlouho nabrousit břit a v plných ztrácel. Stáňa však v závěru dvanácti újezdy ochotně položila body na špalek.
377 : 367

Další na řadě byla Míla, mladá naděje Žižkova. Podobně jako Vláďa používá koule jako zbraň. Vrhá je veškerou silou vpřed bez ohledu na statický stav budovy, seismické přístroje vědců, rotaci planety, kačera Donalda i green-deal. Kata před výkonem dlouho připravovali na exekuci. Byv dlouho držen ve tmě a krmen syrovým masem pochybného původu, na světle nezaváhal.
424 : 367

Obzvláště si místní kuželnu „oblíbil“ mladý Tomáš. Ale dnes to po první dráze vypadalo, že prokletí zlomí. Ovšem místní kat předvedl nejlepší popravu večera, který se vymyká běžným výkonům na tomto popravišti. Vytvořil dokonce přechodný dojem, že se zde hraje do devíti kuželek jako jinde. Tomáš znervózněl neustálým oslavným povykem domácích a roztřásla se mu ruka, až chřestil pouty.
449 : 333

Na popraviště byl vyveden starší Tomáš. Kat místo tradičního nářadí zvolil tentokráte gilotinu, kterou během první padesátky pečlivě olejoval a seřizoval, na hru se nesoutředil a to se projevilo na jeho výkonu. Na další dráze se mocně dotahoval na ztrátu a když ve finále zatáhl za páku, sekyra gilotiny se po nadějném rozjezdu zasekla čtyřicet centimetrů nad krkem Tomáše K. Nahoře sedící kanárek se lekl a odlétl.
362 : 402

Radostná zpráva o zisku bodu se donesla k uchu Tomáše P chvíli předtím, než byl přiveden na místo trestu. Bylo vidět, že jeho naděje na uchování bodů ve zdraví je značná. Tentokrát popravčí nevypadal tak jistě a meč se mu třásl v rukou. Po výměně stran si nechal poradit od Mydláře a vzal si širočinu.
Ani ta by mu na Toma nestačila, an však bohužel na závěr osmkrát zakopl o špalek a ztratil hlavu.
377 : 347

Kapitán strčil body do oprátky hned na první dráze, kdy se mu zoufale nedařilo. Bylo znát, že nejméně čtyři kuželky jsou pouze holograficky promítané a zcela ignorují běžné fyzikální zákonitosti. Na jedničce se vzpamatoval a drtivým závěrem téměř udržel stabilitu na bedně pod smyčkou. Katu zprvu drhlo lano, ale v závěru uzel promazal a i poslední body skončily životní pouť na místním popravišti.
405 : 394

Prohráli jsme.
7 : 1
2394 : 2210.
Online zapis zde

Pozůstalí odchází do tmy, zatímco k našim popraveným bodům se lísají kobi…

Zapsal Tomáš K.