Radotín – Žižkov C

Jednou to přijít muselo.
Dalším soupeřem byl Radotím.
Obávaný soupeř, známý frenetickým pokřikem „Arado, arado“, kterým deptá psychiku soupeřů a narušuje statiku kuželen.
Soupeř z končin, kde místní chovají v akváriu žraloky a místo moučných červů mají anakondy.

A proto! Kdos slabší povahy, Radotínu se zdaleka vyhni. Měj na paměti, že místní cizince neradi od té doby, kdy pražští husité projížděli obléhat Karlštejn. Proto jméno „Žižkov“ má zde funkci rudého hadru na černo-bíle pruhovaného býka.

Scházeli jsme se proto do kuželny po skupinách ve tmavém oblečení kryti tmou.
A příslušnost k oddílu přiznali teprve, když předchozí Sparta ztratila oba body a místním se zlepšila nálada.

Na pěknou moderní čtyř-dráhu byly záhy vypuštěny první dvě dvojice. A zápas začal.

Tomás P. se každým zápasem zlepšuje. Nyní nastřílel třetí nejlepší výkon na dráze (po svém soupeři) a dav hlučných přihlížejících byl zvědav, zda místní borec udrží skvělý výkon i v druhé polovině boje. Neudržel. Tomáš ano. Stanovil též normovaný počet újezdů na devět. Což je ostatně jeho oblíbený počet shozených kuželek při hře do plných.
440:456

Pavel V. dostal podobný soud. Soupeř byl stejně tuhý jako Tomův, avšak Pavel si na rozdíl od Toma neoblíbil číslo devět a ujel jen šestkrát. Ovšem i figurám se šesti shozenými dřevy dával přednost před devítkou. I jeho soupeř v druhé půli povadl, ale Pavel toho nevyužil, rozkousal několik kuželek a prohrál.
456:425

I na tento zápas chyběla Hanička s Pepínem. Záchranu provedl i dnes Michal, který vypadal, že se i těší. A že to stálo za to!
Touto dobou jsme již ztratili definitivně sluch od hulákání „Arado-arado“. Nejspíše proto, nelyše sami sebe, i náš křik zesílil. V jednu chvíli se dokonce nejhlasitější křikmen a pořízek místních psychicky zhroutil a naříkal, že křičíme víc než oni. Toto nejspíše rozhodlo zápas. Tento boj hlasivek a ušních bubínků. Tedy zatímco nám v uších již jen pískalo, místní, zvyklí na křik, měli sluch stále v pořádku, a tak místo „Arado-arado-arado-žkov“ slyšeli „Žižkov-žižkov-žižkov-tín“.

Na Michala pozitivní tlak publika působil jako akční sleva na důchodce. Běhal jak fretka, vrhal koulemi jako o život, až z něho kuželky měly málem smrt a dostaly opravdový strach. Po posledním hodu odmítl ukončit hru, nechtěl vrátit kouli, a kdyby jej pořadatelé neodtáhli z dráhy, házel by dodnes. Zvítězil s normovaným počtem újezdů a přemístil se do publika nasadit vlastní hlasivky.
418:424

I Stáňa si to užívala. Na pohled naprosto vyrovnaně a bez emocí nasázela nádherné plné a nedala soupeři naději do druhé části (ač sama neustále pokřikuje že „každá dává“). Druhou dráhu potvrdila, normu počtu újezdů nedodržela a vítězně odkráčela připojit k žižkovskému sboru svůj 120dB soprán.
388:447

Tomáš K. přešel na dráhu s narušeným vestibulárním aparátem. Dosavadním řevem přišel o veškeré makuly a sakuly a orientace v prostoru tak byla obtížná. Akustickým tlakem fandících se jeho endolymfa a perilymfa nahrnula na jednu stranu aparátu, což mělo za následek, že nečuměl na prkno a neudržel pařát při odhozu rovně. Normovaný počet záhozů udržel, ale bod ne.
426:420

Kdo viděl Jardu hrát, potvrdí, že byl ve svém živlu. Jarda nehází jen koulí, ale zároveň hraje i choreograficky propracovaný pohybový koncert. Kdyby měl na nohou brusle a hrála hudba, bylo by pro nezkušené diváky pochopitelnější, co se vlastně u něho na dráze děje. Tu jednou dvojitým axelem hází osm. Ondy odpíchnutým rittbergerem dohazuje sedláka. Vzápětí klouzavým salchowem otvírá, aby říznutým toeloopen dorazil.
Normu devíti minel však dodržel a zvítězil.
411:439

Náhle se rozhostilo se ticho.
Oprava: Náhle se rozhostilo ničím nerušené pískání v uších.
Na obrazovce trčelo nezvyklé resumé:
2539:2611
2:6

Zvítězili jsme.
https://kuzelky.com/index.php?poi=zapas&c_zapas=243032

Tomáš K.