SK Uhelné sklady Praha „A“ – SK Žižkov Praha „C“

Domnívám se, že za cestu na kuželnu Uhelných skladů by mělo hostující družstvo automaticky obdržet dva pomocné body do zápasu, zvláště tedy za nalezení přístupové cesty všemi členy a podstoupené riziko úrazu při tápání tmou. Další bod za teplotu na dráze pod 15°C  a dva za teplotu pod 10°C. Pak by mohl být zápas zajímavější a neměl by pachuť Kobylis.
 
Protože jako první dotápal na kuželnu svědomitý kapitán, postavil se na plán vedle Antonína Knoblocha, dlouhodobě nejlepšího hráče soutěže. A na průběhu jejich výkonu bylo patrné, jak rozdílně oba vnímají podmínky v kryokomoře, kterou místní vydávají za kuželkářský herní plán pro běžné humanoidy. Zatímco páně Knoblochův výkon po změně stran vzrostl, kapitánův výkon klesal stejně jako teplota jeho organizmu. Naštěstí konzumace donesených tekutin zpomalila tragický pokles kapitánova výkonu natolik, že klesající směrnice se k soupeřově pouze přiblížila a neprotla ji. I tak je rozdíl mezi drahami – 57dřev – zarážející. Hlavním důvodem zisku prvních bodů byl zjevně slabý soupeřův výkon.
 
Petr, vida kapitánův boj, nastoupil na dráhu patřičně motivovaný. Po dlouhé pauze se zaskvěl pěkným činem, ohodnoceným číslem 389. I kapitán byl s jeho výkonem spokojen, aby ne, byl poražen o 14 kuželek a jeden fík. Bohužel, diváci soupeře byli také spokojeni, protože jejich hráč dosáhl hodnoty 414 a získal první bod pro svůj tým.
 
Následně i Tomáš se v kryokomoře rychle zorientoval a vrhal koule, přimrzající k dlani, správným směrem. Těžké podmínky mu ale rychle odebraly všechny síly, zrak se zakalil, znavená a promrzlá ruka se začala třást a ztratila na přesnosti. Oproti tomu soupeř nabýval hod od hodu na jistotě na přesnosti a s přehledem zvítězil.
 
Náš další Tomáš podmínky na dráze nepodcenil, na hru se svědomitě připravil patřičným ochlazením těla pobytem venku na mrazu. Na dráze jej tak chlad nezaskočil a vše vcelku dařilo. Občas to sice vypadalo, že kuželky jsou přimrzlé k podkladu a nerady se poroučí k zemi, ale vcelku se zadařilo. 420 polen s devíti fíky na Uhelných skladech, není ostuda. Naproti tomu jeho soupeř hrál natolik mizerně, že neshodil ani 500 kuželek a že to na to vypadalo :-). Bod byl opět ztracen.
 
Hanka, která během předchozího souboje konzultovala taktiku skypem se zámořím, a její mohutný hlas tak citelně chyběl hostům k uřvání dostatečného počtu kuželek, které rozhodli o prohře, nastoupila na dráhu se svým tradičním plachým úsměvem. Následovalo obvyklé divadlo které již dobře známe. Soupeř, vědom si toho, že proti němu hraje slabé a bezbranné děvče, podcenil duševní soustředění, které je ke každému dobrému výkonu potřeba. Místo na prkno, díval se na soupeře, žadonil telefonní číslo a hody kazil. Při dvanáctém hodu druhé půle to soupeři konečně došlo. Hanka kuželky umí a on už s výsledkem nic nestihl udělat. Bod pro nás.
 
Od posledního hráče to chtělo zázrak. Vcelku dobrý stav 2:3 avšak -60 kuželek by bylo i na Satan Clause moc. A ten se snažil, ne že ne. Popravdě nebylo přes kotouče hráči vydechované mrznoucí páry příliš vidět, co se na dráze děje.
Soupeř si 371 polenem neudělal radost, avšak ani náš hráč 365 neoslnil a tak jsme opět nevyhráli.
 

SK Uhelné sklady Praha „A“ – SK Žižkov Praha „C“     6:2 (2418:2344)

zápis o utkání

Tomáš