SK Žižkov Praha C – VSK ČVUT Praha A

Toho podvečera nastoupila proti našemu zdecimovanému týmu skupina nabušených borců s věkovým průměrem cca 25 let. Bylo vidět, že si na zápas věří a těší se na náš skalp. Ještě jim kapala krev od úst, jsouce krmeni vždy před bojem syrovým masem.
Náš statečný kapitán, z trosek družstva které měl k dispozici, umíchal soupeři koktejl, který soupeři málem nestrávili. Ač to zprvu tak nevypadalo.
 
Jako první nastoupil osvědčený náhradník Vláďa Škrabal, kapitán týmu D zvaný „Drtič dřev“. Jeho prudké hody často smetou kuželky rázovou vlnou ještě před dopadem koule. A tak i dnes. Rychloměr stavěčů není na takovou rychlost stavěn, a hodnoty které ukazuje nedávají smysl. Bohužel kuželky první dráhy se k rázovým vlnám stavěly toho dne resistentně a nenapadalo jich tolik, jak je obyčejně zvykem. Možná jsme jen zapomněli přepnou přepínač „hraje domácí“ na této dráze, a snad právě to rozhodlo, že soupeř zvítězil v součtu o pět kuželek.
 
Druhý nasazený, Tomáš, nebyl toho dne ve své kůži. Nebo možná byl, ale nepadalo to. Snad intenzivní pocit zodpovědnosti bránil jeho ruce odeslat onen kulový předmět častěji na správné místo. I stalo se, že soupeř zvítězil i v této rundě. Výprava soupeřů považovala takový vývoj za normální, ale zápas ještě nekončil..
 
Ke hře se tentokráte přichomýtl sám kapitán s dalším Tomášem. A protože kapitán již delší dobu označuje dráhy 3 a 4 za „padavé“ až „nejpadavější“ bylo mu vyhověno. To se ukázalo jako velmi dobré taktické řešení, oba totiž své soupeře smetli. Ale Tomáš od té chvíle označuje za „padavé“ až „nejpadavější“ dráhy 1 a 2. Protože zatímco kapitán přesnými a trpělivými hody shazoval co se před něho postavilo, Tomáš prostě metal koule zhruba vpřed, směrem ke stavěči, ty následně v řadách bílých nepřátel způsobovali zkázu, ať zprava, či zleva.
Nyní již byl na skupinu soupeřů zajímavější pohled. Klidná gestikulace se změnila v neklidnou a soupeři se začali radit.
 
Další ránu soupeřům zasadil kapitán volbou Hanky, které se před davem mužských diváků daří. A opět, soupeř zcela podlehl a ačkoliv jeho číslo není špatné, jistě je zvyklý na vyšší hodnoty. Hanka měla pomalejší rozjezd. Koule jí zprvu nechodila, jak by si přála; také se sama porazila o padesát kuželek! 
Kdybychom tak měli Hanek více! Poslední duel se nám nepovedl. Jarda se rval jako lev, a kapitán soupeře byl býval ochoten podlehnout, avšak osud byl proti nám. A tak podtrženo sečteno, krutá matematika opět urodila své jedovaté plody. Prohráli jsme po dramatickém boji.
 

SK Žižkov Praha C – VSK ČVUT Praha A      3:5 (2487:2535)

zápis o utkání

Tomáš