SK Žižkov C – KK Slavia B

Začala nová sezóna po dlouhé korona-virové pauze.

Tento dar čínského lidu světu přiměl náš nejvyšší orgán ČKA vydat řadu nových nařízení jak nyní hrát kuželky. K tomu třeba přičíst snahu vůbec vzpomenout si, po půl roce, jak se vlastně kuželky hrají, a osvěžit si obličeje soupeřů i spoluhráčů. A že jsme se sešli v nevídaném počtu, zvolil kapitán jedno střídání, aby se dostalo na všechny. Co se týká jarní a letní přípravy, byla individuální. Někteří nesáhli na koule, jiní poctivě trénovali a dokonce i soutěžili (Hanka). Byli i tací, kteří řešili a opravovali technické zázemí kuželny a zejména nedokonalý informační systém dodavatele stavěčů (Pavel). Například už od počátku uráží duši kuželkáře provokativní nápis „City bowling“ na monitorech nad drahami, které mimo to ukazují hromadu zbytečných a nečitelných čísílek. Tomáš P. vede tímto směrem softwarový boj a postupuje vpřed bitovými kroky.

Vpřed chtěli postoupit i hráči Slávie, a také jim to málem dnes opět vyšlo:

Vláďa se do utkání vyzbrojil třemi ryze soukromými fanynkami, aby neponechal nic náhodě. A to i přes to, že dnešní doba již nepřeje takovým hezkým roztleskávačkám, nýbrž nařizuje pohlavně neurčité, šeredné, mentálně postižené s afro-ugro-trumpo-zemano-ujgurským vzhledem a s nejméně jednou tělesnou vadou. Proto nebyla pauza na jeho výkonu nijak patrná. A to je důkaz místo slibů, že představitelky hlavních rolí budoucích oskarových filmů nemají v našem hledišti co dělat. Síla hodů byla na jeho obvyklé výši, budova se otřásala tak, jak je běžné, když hází Vláďa. Tedy, že hráči bowlingu o patro výše musí přerušit hru, protože jim samy padají kuželky, výčepní neudrží půllitr pod třesoucí se pípou, sportovkyně dotahují poskakující podprsenky a auta na parkovišti spouští alarm.
Jeho soupeři se hra nepovedla. 445 – 371.

Tomáš P. zřejmě také tajně trénoval a hrál tak, jak jsme u něho zvyklí. Tedy spousty devítek v plných a trpělivé dorážení. Na čtyřce, kterou má pod dohledem přímo sám vojevůdce Žižka, Tomáš, povzbuzen bojovným duchem a dechem historie, zabral ještě více v dorážce, však ztráta z trojky se mu již dohnat nepodařila. Soupeři velmi prospívalo promazání kříže, padaly i fyzikálně neshoditelné figury. 435 – 469.

Tomáš H. potvrdil status mladého hráče. Někdy se „zblázní“ a naháže nevídané číslo, dnes zahrál slušný standard, ačkoliv měl našlápnuto na víc. Hlavním problémem byly újezdy v závěrečné dorážce. 416 – 442.

Tomáš K. si opět zapomněl brýle. Naštěstí přidělené modré koule (někdo, kdo vnímá více než 8-bitovou barevnou hloubku tvrdí, že jsou tyrkysové) jsou i pro slepýše tak odlišné od soupeřových červených, že se nemohl splést a potenciálně se nakazit SARS-CoV-2 kmenem Sinobo. Mimo to kapitán tvrdil, že netřeba vidět na kuželky, stačí koukat na prkno. Při dorážce se lze řídit intuicí nebo pokyny diváků. Nu a pokud koule projede bez nárazu, je jasné, že radil škodolibý divák podporující soupeře. 437 – 463.

Po druhé dvojici to s námi nevypadalo dobře. Jediný bod a soupeř měl asi dvanáct kuželek k dobru a body tři.

Hanka odložila čerstvý diplom inženýra ekonomie a popadla tyrkysové koule a intenzivním třením ručníkem v nich probouzela chuť porážet ty bílé věci vzadu na dráze. Tato taktika se jí dlouhodobě daří a ačkoliv dnes nehodila ani 500, výkon předvedla celkem slušný :-). Překlopila výrazně rozdíl v celkovém počtu shozených kuželek na naši stranu. 476 – 421.

Petr po sedmiměsíčním půstu nezaváhal, popadl neomylně ten správný předmět, který má všechny rohy zahnuté přesně dovnitř a poslal jej do vyzývavě bělavých předmětů vzadu, které do té doby tolikrát rozmotával. Tuto činnost zopakoval celkem šedesátkrát a urval soupeři půl bodu. 199 – 196.
Pavel, který se o nehynoucí slávu podělil s Petrem, nastoupil na druhou dráhu a ani on nevypadal, že by na něho měl přestálý půst nějaký negativní dopad. Při jeho hře, zejména činností Hanky, byl celkový rozdíl shozených kuželek již kolem nuly a zápas se začal dramatizovat. Rozuzlení přišlo až v posledních dvou hodech. Pavel nejprve ujel na dvě kuželky v existenci, zatímco soupeř téměř shodil náběh na čest práci. Pavel následně obě kuželky dorazil a soupeř už nemohl s osudem zápasu nic udělat (219 – 221). Známá dvojice Petr a Pavel zvítězila o kuželku a tím zahnala přízrak remízy do Wuchanu. 418 – 417.

Zvítězili jsme 5:3 2627 – 2583.

Online zápis, tentokrát včetně jednotlivých hodů

Zapsal Tomáš K.