SK Žižkov C – KK Velké Popovice B

Toho dne jsme přivítali v kuželně oddíl až z dalekých Velkých Popovic. Tito hráči však přes útrapy dalekého a dlouhého cestování nepůsobili unaveně.

Již jejich první hráč zle potrápil našeho Vláďu. Tedy ve skutečnosti Vláďu trápily kuželky na druhé dráze. Po parádní polovině (240) předvedl pěkné plné, jenže pak to přišlo: Devítka prvním hodem do dorážky! Dobře víme, že taková devítka je ještě horší než tři v rozhozu. Ví to bohužel i Vláďa, a proto se z utrpěného otřesu už nevzpamatoval. Dále otvíral něčím mezi Brandejsem a Starou Boleslaví a klofal po jedné. Ovšem i soupeř zpomalil a vida nebezpečí výhry, otevřel si poslední devítku jedničkou a prohrál o kuželku. 449 – 448.

Vedle zatím kráčel Pavel poklidnou cestou (no, občas kroutil hlavou a rozhazoval rukama) a vyrovnanou hrou na obou drahách nedal soupeři šanci. 456 – 412.

Tomáš K. nastoupil nešťastným řízením osudu proti Popovické víle nebo ji zákeřní soupeři na nešťastníka nasadili. Ať dělal, co mohl, víla byla ve všem lepší. Snad jen v počtu chyb ji překonal. Ana si vytvořila osobní rekord a elegantně odkráčela. 445 – 475.

Pro další dvojici musel kapitán sáhnou k nepopulárnímu opatření čulda-systému (to je něco jako H-systém, jenom to daňové poplatníky nestojí nic). Tomáš H. si rozdělil hru s Petrem a ani jeden si neudělal radost. Bohužel, soupeř byl „hratelný“. 394 – 407.

Do poslední čtveřice nastupovala Hanka a Tomáš P. s krásným náskokem dvou kuželek. Avšak ani takový náskok jim nestačil :-).
Hani nebyla zjevně ve své kůži, ačkoliv na první pohled vše vypadalo normálně. Její soupeř neměl naopak s kůží žádný problém. Padalo mu vše, na co sáhl; doufali jsme v zemětřesení, úder blesku nebo alespoň explozi plynu. Marně. Hanka se sice na druhé dráze zlepšila, ale soupeř ji nenechal přiblížit ani na dohled. 430 – 483.

Ani Tomáš P. si nevybral svůj den. Jeho výkon nebyl špatný, ale v kontextu zápasu nemohl stačit. Ačkoliv taková pětistovka by soupeřům zatla tipec! Tu si ale Tomáš, bohužel, nechal na později. 417 – 429.

Prohráli jsme 2 : 6
2591 – 2654

Online zápis na kuzelky.com

Po zápase se sešli generálové a zjistili, že stačilo, kdyby si všichni naši hráči vyměnili dráhy 1,2 za 3,4 a naopak a urvali bychom remízu. Soupeř nás tedy porazil zejména takticky. Připouštím, že i kuželek pár srazil :-).

Zapsal Tomáš K.