SK Žižkov Praha D – TJ Sokol Praha – Vršovice C

Před několika dny byla oslava bitvy tří císařů u Slavkova a ve  středečním večeru došlo na Žižkově k souboji tří Strnadů. Nejprve se utkala žižkovská družina vedená Bohoušem s vršovickou družinou. Žižkovští borci měli jasně navrch a jediný střípek z našeho pokladu si pro sebe urvala šelma, zvaná Karel.

To naše druhá družina to měla horší a po lítém boji udolala družinu vedenou Strnadem z Rudné.

Poslední kolo pražských soutěží přineslo vítězství všech našich družstev. Krásné rozloučení s podzimní sezónou.

Ale k našemu zápasu.

Klasicky v první řadě rozbít šik soupeře nastoupila Lenka a Michal.

Lenka (412) na první dráze triumfovala a svého soupeře přehrála o více než 50 klacků. Ve druhém, vědoma si asi svého náskoku, trochu zvolnila. Ale bylo z toho jasné vítězství. To Michal (399), který vždy jednu dráhu musí pokazit, tak zůstal věren i v tomto utkání tomuto pravidlu. Na první dráze hrozné plné, ještě horší dorážka a 9 újezdů. Je z toho vedení jen o 9 kuželek. Nevím co se s ním stalo, ale na druhé dráze předvedl něco neskutečného a svého soupeře smetl z bitevního pole. Nebýt křečí v posledních 10 hodech z toho mohla být čtyřstovka.

V druhém sledu vlétli na soupeře Jitka a Bohouš. Soupeř k našemu překvapení  nenasadil proti žižkovskému Strnadovi toho vršovického.

Jitka (414) s novým stylem a klasicky s Fandou v zádech po slabším začátku předvedla skvělou a vyrovnanou dorážku a dvěma vyrovnanými náhozy dala vršovickému Strnadovi jasně najevo, že odjede s prázdnou! To náš Bohouš (385) nedal soupeři šanci a i když měl potíže s namazanými koulemi, svého soupeře s přehledem vyhnal z bitvy.

Náš velitel a kapitán překvapil soupeře a přesunul se z pravého křídla na levé a tím obětoval Frantu na eso ve vršovické družině. Martin (428), podobně jako Michal začal vlažně, ale na druhé dráze mohutnou ofenzívou soupeřku jasně udolal. Franta (368), nezvyklý bojovat na pravém křídle, se svého soka zalekl a první dráhu jasně prohrál. To ve druhé za mohutného povzbuzování našeho Strnada ukázal, že také umí bojovat. Sice podlehl, ale se ctí.

Takže podzim končíme s 11 body a můžeme si v klidu užít advent a vánoce.

Přejeme všem pohodu, klid, trochu štěstí a hodně lásky do dalšího roku.

SK Žižkov D – TJ Sokol Vršovice C 7 : 1 2406 : 2161

Zápis o utkání

Michal

Štítky: