SK Žižkov Praha – KC Zlín

„SK Žižkov prohrál ve Zlíně“, toť suché sdělení skupináře v ligovém zpravodaji. Ale ono se tam opravdu nic zvláštního nestalo. Vlastně stalo, zranila se nám tam Irča. Ale popořádku. Když na Moravu, tak vlakem, rituály s tím spojené už znáte. Pěkně mrzlo, Slováckým expresem do Otrokovic, pak půl hodiny trolejbusem do Zlína do zastávky Cigánov. Odtud je to pár kroků na kuželnu.

Utkání začala Bláža proti Ditě Trochtové a Irča proti Martině Ančincové. Dita moc hezky začala, Bláža to do konce utkání nedohnala a při shodě 2:2 prohrála o 8. V zápalu hry a snaze získat vytoužený bod se Bláža chystala k poslednímu hodu, kdy už měla Dita dohráno, a sumírovala si v hlavě, že na výhru potřebuje hodit 9, aby zjistila, že 121. hod už nemá. To Irča se konce hry na dráze nedočkala. Při rozběhu 56. hodu nechápala, proč jí někdo háže kouli zezadu do lýtka, a on to sval se rozhodl natáhnout a donutil Irču odkulhat z plánu a nechat se vystřídat Katkou. Ta se snažila do hry vletět, snažila se, ale Martina už byla rozjetá a v klidu si došla pro výhru.

Po první rundě jsme prohrávaly 0:2 o 50.

Do „vaty“ nastoupila Annie proti Martině Zimákové a Blani proti Míše Matlachové. Zdravotně oslabená Annie bojovala, ale zkrátka to nešlo, hodila hluboce pod své poměry a byla ráda, že to nějak odehrála. Zato Blani byla při chuti, ztratila malinkou kytičku jen prohrou o jedinou kuželku na poslední dráze a s přehledem při nejlepším žižkovským výkonu 559 soupeřku o 66 kuželek porazila.

Naše ztráta se navýšila na 69 kuželek se ziskem jednoho bodu ze hry.

Zkusit tento stav zvrátit šla Lenka pro Bohdaně Jankových a Lucík proti Haně Stehlíkové. Lenka neměla špatně rozehráno, před poslední drahou vedla 2:1 a prohrávala o 8, ale Bohdana skvělými plnými 107 Lenku převálcovala o 26 a bylo po dalším bodu. Lucík si systematicky a trpělivě došla pro náš druhý bod ze hry: první dráhu vyhrála o dřevo, druhou o 12, třetí o dřevo.

Celková ztráta se vyšplhala na 94, prohrály jsme 2:6.

Zpátky kopírák: Cigánov, trolejbus do Otrokovic, Slovácký expres. Komentář píšu se zpožděním (promiň, Michale), tak mohu dodat, na čem jsme se na dalším utkání shodly: že nám celý týden znělo v uších fandění zlínských: Zlínéčék, do tóhó, Zlíneček do toho! Až po čáru, až po čáru hrajeme! Zlin, Zlin, Zlin!

Bláža

Zápis o utkání

Štítky: