SK Žižkov Praha D – TJ Astra ZM B

Jak se píše v nedávném komentáři k zápasu Céčka se Slavojem, že každý má toho svého “oblíbeného”, například Céčko Slavoj, my Zentivu…, tak to naštěstí platí v některých případech i pro naše soupeře a Astra má svůj Žižkov. Přestože družstvo Astry B nebo předtím C se několik let většinou pohybuje tabulkově nad námi, tak jejich poslední výhra s naším týmem na naší žižkovské kuželně je pořádně vousatá. Udála se totiž 8. září 2013. A toto datum platí i nadále, přestože byl soupeř k prolomení negativní série, která čítala 5 zápasů (započítány jsou zápasy s Astrou B i C), hodně blízko, stejně jako před dvěma roky i tentokrát o tom rozhodly dvě kuželky. Možná si někdo vzpomene, jak v předminulé sezóně hráč Astry nahrál na ještě ne tak padavých našich drahách, jako jsou dneska, parádních 456, ale nestačilo to, protože Bohouš tehdy hodil 458!. Tentokrát, kdyby kapitán Astry předposledním hodem trefil existenci a nebo Luboš posledním hodem hodil méně než 5, putovaly by body na Zahradní Město, ale nestalo se tak. Slavili jsme vítězství a do tabulky si připsali tolik potřebné dva body.

Nyní k jednotlivým aktérům utkání:

Lenka (417) zahrála svůj obvyklý hodně vysoký domácí standard a nedala soupeři šanci. Zvítězila o 53 klacků, měla splněno a tak se odešla saunovat.

Bohouš (420) v této sezóně tu a tam nemá svůj den, ale tentokrát předvedl svůj obvyklý hodně vysoký domácí standard, přehodil Lenku o 3 kuželky, ale soupeř o 3 kuželky přehodil Bohouše. Bohouš tedy neměl zcela splněno, neodešel se saunovat, nýbrž se ujal své další role trenéra a mentora svých spoluhráčů.

Vašek (433) je zápas od zápasu lepší a lepší. Měl však smůlu, že proti němu hrál nejlepší ze soupeřů. Vašek bod sice nezískal, ale hranici svého osobního rekordu opět posunul!

Petr (443) sice, jak už jsme u něho zvyklí, si před zápasem i po zápase stěžoval, že mu není vůbec dobře. V okamžiku, kdy vstoupí na dráhy, tak na zdravotní patálie zřejmě zcela zapomíná a hází tam své obvyklé dělovky s mimořádnou přesností, kuželky padají a o 2 kuželky padl i soupeř. Petr, jak už jsme u něho poslední dobou zvyklí, byl opět naším nejlepším hráčem.

Už po pondělním tréninku se začala Žižkovem šířit zpráva, že je Luboš (417) ve vynikající formě. V zápase také formu potvrdil, když od začátku si na obávaného protivníka vytvořil náskok, dostal soupeře podtlak, který v závěru soupeř nezvládl a Luboš naopak excelentně zakončil.

U Franty (381) není ani tak důležité, kolik kuželek nahraje a zda svého protihráče porazí, ale je důležité mít v Frantu v sestavě. Posuďte sami: s Astrou nastoupil a vyhráli jsme. O den dříve jel narychlo vypomoci Céčku v MP2 a Céčko přivezlo vítězství z Popovic. S Frantou v sestavě jsme také absolvovali oba naše předchozí vítězné zápasy. Minulý týden jsme zkusili Frantu nepostavit a výsledek: na Meteoru jsme utrpěli těžkou prohru. Příště bude opět hrát…

Kromě vítězství v poměru 5:3 (2511:2509), dvou bodů, prodloužení domácích výher s Astrou na 6 zápasů v řadě, přinesl tento zápas ještě jednu významnou událost, kterou si určitě všichni milovníci sportovních rekordů zaznamenají do svých statistik: 13.11.2019 – nejlepší celkový výkon družstva Žižkov D – 2511 shozených kuželek.

Martin

Zápis o utkání

 

Štítky: