Velké Popovice B – Žižkov C

Nedávno nás kapitán varoval: „Dosud jsme hráli s týmy z dolní části tabulky, teď končí legrace, jedeme za prvními do Popovic!“. Následně někteří museli třesoucí se rukou Popovice vyhledat na mapě světa, jiní svěřili život do rukou Waze. Další řešili, jak se na místo dopravit bez osobního vozu, pár se pídilo, zda v Popovicích není třeba vízum. Byli i tací, kteří sebe raději tělesně sebepoškodili, jen aby se riskantní cestě vyhli :-).
Kapitán řešil proto nedostatek hráčů a s touto nepohodlnou destinací měl opravdu co dělat, než nalezl náhradníka. O to větší díky patří jemu, a zejména Frantovi Brodilovi za jeho obětavost. Škoda, že nemůžeme Déčku poslat nějaké body…
Naši hráči se na kuželnu slézali doslova jako švábi na pivo. Ze všech končin republiky na pravé popovické. Vzhledem k ročnímu období se jedná vesměs o lezení, resp. jízdu tmou, a tak jen můžeme závidět místním, kteří nikam po zápase nemusí a u sklenice posedět, mohou zápas skrz naskrz zhodnotit.

Zápas začal standardně Tomáš H. A dařilo se mu. Naopak soupeři, jednomu z nejlepších hráčů soutěže, to vůbec nešlo. (379 -​ 416)

Franta tedy nastupoval s úlevou bezkanárového vývoje a nebýt mnoha nešťastných otevření, mohl si udělat větší radost. (401 – 367)

Tomas P. se chopil koulí jako třetí, jenže se stal obětí standardního dilematu „gentleman nebo tvrdý sportovec?“. Ano, nasadili na něho, zákeřně, ženskou!​ Tedy ve skutečnosti, se nasadil on na ni, neb domácí se napsali asi týden dopředu, ale takhle to v denním tisku vypadá lépe a zajistí více čtenářů. (405 – 394)

Kapitán, vida negativní vývoj zápasu, dopil malé pivo a rozhodl se s tím razantně něco udělat. Objednal si tedy druhé malé pivo.
Mimo to se stavil na dráze a naházel parádní číslo a to i přes to, že i jeho se pokusili rozhodit přítomností dámy.​ (399 – 429)

Tomáš K. lehce přiotráven dvěma nealkoholickými radegasty ve stínu popovické pípy si nedával nějakou naději na pěkné číslo. Naštěstí předtím přečetl pár kapitol v příručce kuželkáře a zapamatoval si, že to kulaté se hází zhruba vpřed, do toho bílého tam vzadu. Příručka nelhala. (417 – 438)

Zápas o kanára se náhle změnil v boj o vítězství. K dispozici 43 kuželek a náš nejlepší hráč na konec.
Hanka nezklamala, většinu dřeva udržela. (423 – 419)

Velké Popovice B – Sokol Žižkov C. 3:5 2424-2463
Zvítězili jsme. Nečekaně.

Náhle se z Popovic stala oblíbená destinace, navíc s několika raritami, např. s ikonickým sprchováním mezi pivními sudy pro milovníky tohoto nápoje. Neb kde jinde si můžete oblečení rozvěsit po sudech a na jiný při očistě usednout? Jen je třeba dbát na pivní hadice od naraženého sudu; vyvarovat se jejich kontaktu s teplou vodou (pivo z pípy by teklo teplé) a zejména na hadice nešlapat (pivo by z pípy neteklo vůbec).

Počasí se nás po zápase ještě pokusilo zdržet v dosahu pivovaru nečekanou sněhovou nadílkou a zmizelými silnicemi, ale my s omluvou odjíždíme a těšíme se příště na milou společnost a tradiční kuželnu.

Tomáš K.

Velké Popovice B – Žižkov C 3 : 5 2424 : 2463

Zápis o utkání