SK Žižkov Praha – TJ Lokomotiva Ústí n. L.

Po veleúspěšném výjezdu do Tábora jsme chtěly pokračovat ve sběru bodů. Podařilo se nám to ve stejném poměru 7:1 a při pěkném výsledku 3274. Stejného náhozu dosáhli i naši kluci v zápase hraném po nás.

Utkání zahájila Bláža s Heduš. Bláža měla trochu chvění z prvního utkání v sezoně, ale Michal pustil na rozhozy Horkýže Slíže a to holky Mizerky nakoplo. Bláža uhrála oproti zkraje hodně dotírající Šárce Vohnoutové parádních 592 s plným počtem dílčích bodů a výhrou o 47. Heduš začala proti Evě Jandíkové dobře, po půli vedla 2:0 o 25 kuželek. Druhou půli se Evě dařilo lépe a vyhrála obě dráhy, ale Heduš uhájila s výsledkem 528 výhru o 12 dřev. Mizerky nezačaly zle, vedly jsme 2:0 o 59.

Do středu naskočila Káča proti Janě Balzerové a Lenka proti Lence Chalupové. Kačka začala slušnými plnými, v dorážce to kapku dřelo, zůstala bez bodu. Druhá dráha vyšla mnohem lépe a brala bod. Hru ale moc necítila, tak ji těsně před třetí dorážkou vystřídala Irča. To není ideální situace, z vejkopu do dorážky, Irča to hned neskousla a vypadalo jako nepovedené střídání, prohrávala 1:2 o 11 dřev. Na poslední dráze se do toho ale Irča parádně zakousla, Jana naopak úplně odpadla, a Irča tak vybojovala krásnou poslední drahou 143 bodík a i celkový bod v poměru 509:484.

Lenka začala parádními prvními plnými, ale zasekla se v dorážce. Hře se trochu vzpěčovala její záda, prala se s tím ale statečně, k velkému bodu jí scházelo 8 kuželek na poslední dráze. Prohrála s Lenkou 2:2, 532:539.

Před poslední rundou jsme vedly 2:1 o 77 dřev. Na věc šla Blani s Luckou. Blani hrála krásně, vyrovnaně, nahrála nádherných 588 dřev a vyhrála o neuvěřitelných 461 kuželek – Tereza měla při hraní velké fyzické obtíže, musela po 33 hodech odstoupit a neměl ji kdo střídat.

Lucka měla s Barborou Vašákovou docela práci. Natěsno vyhrála první dráhu, pak jí to Bára natřela, třetí dráhu zas vyhrála Lucka, ale o 4 prohrávala. Bylo jasné, že se bude rozhodovat na poslední dráze, kde by Lucce stačilo remizovat. Pustila se do toho kurážně, dráhu o 10 vyhrála a mohla se radovat z dalšího bodu pro Žižkov při výkonu 525.

Bláža

Žižkov – Ústí nad Labem 7 : 1 3274 : 2730

Zápis o utkání

Štítky: