SKK Jičín B – SK Žižkov Praha

V sobotu 25. 2 jsme vyjížděli (malý Řehy byl přítomen) k důležitému utkání do srdce Českého ráje – Jičína. Zkraje jarní sezony jsme měly v zádech Ústí nad Labem, nyní jeho úlohu přebralo jičínské béčko. Po 16. kole bylo za námi sice o pouhý bod, my máme dva zápasy k dobru.

Udělala jsem si historický exkurz, abych zjistila, že jičínská kuželna je pro žižkovandy pevnost, 2012-2013 prohra, 2013-14 prohra, 2014-15 prohra, 2015-16 remíza. Bylo třeba to změnit.

Do první rundy nasadila trenérka Katka Blážu a odpočinutou Lenku, která už má zřejmě problémy s krční páteří v pořádku, bo se v týdnu proháněla v rámci přípravy na sjezdovce.

Bláža nastoupila proti Heleně Šamalové, která byla při chuti a hned na první dráze naložila Bláže 20 dřev. Katka byla opět nucena signalizovat radu sezony, že se „to hraje na body“, ale nedařilo se, Helena jela, ničila Blaženu hodovkami a polevila jen na třetí dráze, aby si pak výhrou na poslední dráze dokráčela k osobáku 582. Tak Bláža (pokolikáté už?) chytla nejlepší hráčku hostí a při svém nejlepším dosavadním výkonu sezony 560 urvala jen jeden dílčí bodík.

Lenka to měla proti zkušené Daně Vikové snazší. Na první dráze se teprve rozkoukávala, ale i slabších 122 jí na stačilo výhru dráhy. Pak zapojila turbo a následovaly dráhy 154, 144 a 145. Dana se na třetí dráze vzmátořila a Lenku o 4 kuželky porazila, celkově to ale byla jasná výhra pro Lenku 565:516 a 3:1 na body.

Lenka nahrála 49 kuželek, Bláža prohrála 22, po první rundě to bylo 1:1, plus 27 pro nás.

Do „vaty“ nastoupila Irini proti Janě Abrahámové a Katka proti Aleně Šedivé.

Irča to neměla lehké. První dráhu sice vyhrála, druhou ale Jana a vedla o 3 kuželky. Další dráhu brala Irča, vyhrála o 2 kuželky, takže před poslední rundou vedla 2:1, ale prohrávala o dřevo.  K zisku bodu bylo potřeba na poslední dráze alespoň remizovat. Samozřejmě se to řešilo až posledními hody, kdy Irča potřebovala přes kopec, což se naštěstí podařilo. Irča posledním hodem 4, tím dala Janě ještě šanci, bo ta dohrávala, měla výhru jen na jedné dráze, pokud by hodila 8 nebo hodovku, brala by druhou dráhu a výhru celého duelu. Trefila pět od levých fanek a Irča se radovala.

Katka nechala soupeřce hned první dráhu, pak ale vzpomněla na svůj zodpovědný výkon v Budějkách a systematickou hrou vybojovala bod, pro výsledek utkání nanejvýš důležitý. Krásně dohazovala figury (plzně a na jedničce i náběžák), měla jen malou vynechávku na konci utkání, kdy se najednou osamoceně stojící král zdál být nezdolatelnou překážkou a Katka ho natřikrát minula a chytala už nerva. Naštěstí Alena Katčina výpadku nevyužila a Katka vyhrála 3:1 o 14 kuželek, 511:497.

Vedly jsme 3:1 o 42, to ještě zdaleka nic neznamená, potřebovaly jsme aspoň udržet číslo.

V rozhodující rundě nastoupily naše dotahovačky Lucka s Blankou. Lucka v předminulé sezoně hodila v Jičíně 602, v minulé 540, bylo na co navazovat. Lucka proti Marušce Říhové začala dobře výhrou na první dráze, pak ovšem výrazně polevila především nepříliš povedenými dorážkami a po třech drahách prohrávala 1:2 o 36 dřev.  Naštěstí Lucka vzpomněla na lepší časy a za bouřlivého povzbuzování žižkováků, kteří přijeli ke svému utkání, hodila na čtyřce 164 a snížila Marušky náskok na pouhých 5 dřev, bod ovšem v nenávratnu.

Blanka nastoupila proti Marušce Kolářové, s tou v minulé sezoně prohrála na body 1:3, 550:543. Určitě chtěla dopadnout lépe, ale uspěla až na třetí dráze, kde hodila parádních 163 (to už fandění opanovali kluci žižkovští) a potřebovala v každém případě vyhrát jakkoli poslední dráhu. To se nepovedlo, Blanka ji o 5 prohrála a tak se zopakovala historie s tím, že se obě o koleček zlepšily: Blanka prohrála na body 1:3, 551:544.

Holky sice body nezískaly, ale statečně udržely náskok, který se dostal do ohrožení, v půlce poslední rundy se náš náskok snížil na 15 kuželek, holky měla každá jen jednu vyhranou dráhu, měly jsme trochu obavy o výsledek utkání.

Naštěstí všechno dobře dopadlo, prolomily jsme historické neúspěchy a hlásíme, že Jičín DOBYT!

SKK Jičín:SK Žižkov Praha, 3210:3254, 3:5.

Bláža

Zápis o utkání

Štítky: