Žižkov C – Rudná A

Zkušený čtenář ví, že příběh o cestě Froda Pytlíka do Mordoru má pokračování. Toto pokračování popisuje cestu Froda z Mordoru domů a je tentokráte se šťastným koncem. V předchozím díle jsme opustili Froda a celé společenstvo Žižkov C v těžkých chvílích pod Orodruinou. Jak bylo popsáno, zle se jim vedlo a záhy opustili Mordor se ztrátou všech bodů.

Avšak nedlouho po těchto událostech přitáhl Sauron z Rudné na Žižkov, aby potvrdil svoji převahu a urval vzácné domácí klenoty.
A modří již vědí, že se zle přepočítal.
Ačkoliv Sauronovi skřeti jsou velice silní a jen ten nejslabší zlikvidoval 433 elfů, Gandalf šedý postavil své voje tak, že mu to nebylo příliš platno.

Tedy:
Překvapením pro Saurona byl mladý hobit Adam, který vypadá, že neudrží kouli v ruce. Soupeř koulel velice slušně a podle plánu skřetího štábu měl s přehledem vyhrát. A vskutku k tomu nebylo daleko, zejména když Adam jedenáctkrát neodolal Saronovu zaklínání. Ovšem v závěru osvítilo dráhu světlo z Eärendilovy hvězdy a rozjasnilo chmurná mračna.
435:433

Další ranou do Sauronova sklivce (vaz nemá, je to jen velké oko) byl výkon přespolního hobita Jardy. Ač žije až za Brandyvínou v malé obci, jeho STS Chvojkovice Brod „D“ je zřejmě slušný oddíl. Sauron cosi tuše, nasadil na něho nejlepšího hráče – hráčku.
To Jardu vybičovalo k mimořádnému úsilí. A tak po první dráze soupeřka možná ještě pociťovala cosi jako naději, ovšem na té druhé ji (naději) Jarda zadupal do země i s nejlepším výkonem Rudné toho dne.
493:468

Soupeření se dále chopily ženy. A vypadalo to zle. Hance se nedařilo seřídit šavli do levé ulice, předvedla nejhorší plné. Asi nějaká skřetí kouzla. Naštěstí vždy uchopila kouli za správný konec během dorážky a naopak nejlepší dorážkou předvedla pěkný výkon. Soupeřka předvedla také pěkný výkon, ale na Hanku nestačila.
443:434

Tu nastal čas, aby Gandalf odložil svoji dýmku a oblékl dres. Na dráhu vyrazil čelit samotnému nemilosrdnému kapitánovi soupeře. Ten kosil řady kuželek s lehkostí jako domácí. A to vlastně doslova; Pavel totiž prohrál dráhu o jednu kuželku. Po dalších plných se ujal vedení a Sauronovi se nervozitou rozmrkalo oko. Soupeř párkrát ujel a náš čaroděj dotáhl boj ke čtvrtému vítězství.
462:449

Před poslední dvojicí bylo rozhodnuto, že Mordor tentokráte nezvítězí a hrálo se tedy o 49 kuželek a remízu.

Nyní byla na dráhu vypuštěna dračice Stáňa. Bohužel se jedná o dračici dobromyslnou, která má navíc slitování se soupeři. Toho dne měla též slitování s kuželkami zejména v dorážce. Místo, aby si pěkně otevřela, slitovala se a otevřela si čtyřkou. Místo, aby přeživší dorazila, slitovala se a klofala po jedné. Soupeř z Mordoru slitování neměl, a tak poprvé zvítězil.
421:447

Náskok se smrskl na pouhých 23 dřev.
Za těchto okolností musel nastoupit hobit, který se vrátil z ciziny, kde kuželky neznají. Nechal si proto vysvětlit, v čem hra spočívá a jak se hraje a kterým směrem se vrhá koule, odložil dudy a zahájil rozcvičení.
Hra sama mu zprvu přišla snadná, pak přišla dorážka. Zde se projevila dlouhá absence, újezdy naskakovaly a soupeř drtivě zvítězil. Druhá část byla o dost lepší, ale ozvalo se, pro změnu, nezvykle namáhané tělo. Druhá prohra tak potěšila Saurona.
441:454

Na počitadle však zůstalo viset pozitivních deset kuželek!
Sečteno podtrženo, Sauron body neurval a odtáhl s prázdnou. Nedostal však takovou nakládačku, aby si rozmyslel hrát kuželky, a jistě se brzy z Mordoru vrátí.

6:2
2695:2685
Online zápis zde

Zapsal Bilbo Pytlík