Žižkov C – Slavia D

Kapitán prohlásil, že dnes neočekává body. My jsme se jeho závazku nezalekli a jeho přání mu splnili. A to i přes to, že to chvíli vypadalo, že selžeme. Ale to předbíhám.

Jaro je tady. Venkovní teploty poskakují o patnáct stupňů denně tam a zpět, zahradní restaurace otevírají a zavírají zahrádky, ženy střídají sukně a teplé kalhoty, ptáci střídavě jarně pějí nebo nadávají chladu a kuželkářská družstva jednou prohrají a jindy vyhrají. Jenom my, Žižkov C, prohráváme neustále. Příčina jest známa: je nás málo a musí hrát všichni. Když si Vláďa, Tomáš, Pavel či Petr přivodí neúčast, můžeme rovnou odečíst 200 dřev. A to se pak vyhrát nedá. Nedá! Prostě nedá.

K zápasu:
Franta přišel našemu decimovanému, tedy sextovanému týmu na pomoc z Déčka. Hrál v klidu a s úsměvem a naházel pěkně (370 / 426).

Pavel zatím na vedlejších drahách hrál parádně. Trocha stresu nebo choroboplodný zárodek v těle dokáže s kapitánem divy. Snad to ale chtělo krapánek větší časovou tíseň, aby si hodil rekord, protože polevil a porazil se na drahách o 25 kuželek (439 / 408). Body nahrál, pivo nedal a zmizel.

Jardovi naopak se zápas nevyvedl. Kuželky byly moc daleko a bylo obtížné je vůbec zasáhnout. A když se trefil, padaly nevhodně. Žádnou radost sobě ani spoluhráčům neudělal (288 / 384).
Tomáš K. odložil čaj s citronem, vstal z lůžka, jsa zde upoután virem, a dorazil na dráhu. Koule byly toho dne mimořádně těžké a  rozběhové prkno se zahýbalo tu vlevo, tu vpravo. Mozek občas nedokázal napravit zkreslenou realitu a posílal koule do nepochopitelných půlmetrových záhozů (újezdů-fíků-rumcajsů-rákosníčků). Zesláblé tělo jednou dokonce skončilo v přešlapu. Soupeř ale hrál ještě hůř (421 / 348).

Před poslední dvojicí jsme měli ztrátu přes devadesát dřev. Viděli jsme, že v klidu a bez nervů plníme kapitánovo prohlášení a užívali si zápas.

Jenomže:
A/ nastoupil Petr. A ten si servítky nedělal. Hrál jak z partesu a soupeři, mladému bláznu, pil krev. Druhou nejlepší dorážkou večera (kterou pokazil čestíkem, kousek před koncem) se proházel k pěknému číslu a utrhnul bod (432 / 372).
Davy šílely, pořadatelé nezvládali organizaci. Několik diváků omdlelo, jiní byli vyvedeni. Kotle obou týmů se promíchaly, došlo k nepokojům, převážně rasově motivovaným. Vybuchovala zábavní pyrotechnika nevhodně skladovaná ve skladech asijských trhovců. Někteří diváci se oddávali požívání psychotropních a omamných látek Zentiva, aby zvládli třeskuté napětí zápasu.

B/ nastoupil Tomáš P. A začal také pěkně zostra. Co hod, to devítka. Občas ujel na sedm. To sice nevydrželo do konce půle, ale po změně stran se do toho opřel znovu a ještě lépe. A v dorážce obdobně. Pozorovali jsme s nadšením mizející ztrátu. I soupeř si všiml a jeho poklidné fandění se postupně měnilo v hysterický jekot, výčitky a obviňování. Když už to vypadalo na jasný obrat, klesající tendence se zastavila na 10-15 dřevech a posledních deset hodů nechtěla dál klesat. Pak Tomáš dvakrát ujel, Petr hodil brandejs a zdravotníci některým divákům nasadili kyslíkovou masku a odtáhli je na JIP (428 / 447).

Prohráli jsme o sedm kuželek.
Tradičně.

Tomáš K.

Žižkov C – Slavia D    3 : 5    2378 : 2385

Zápis o utkání