TJ Radlice – SK Žižkov C

„Tak nás ty Radlice rozorali, pane Švejk,“ řekla paní Müllerová.
Na žižkovském poli nebyl jediný kámen (ani křemen), který by jim to ruchadlo polámal. Ačkoliv by se mohlo zdát podle jediného bodu, že snad jo, skutečnost je taková, že v tomto duelu příslušný traktorista Radlic nezvládl zatáčku (měl na starosti bar) a vyjel z našeho pole do přilehlého rumiště.

De facto je naše prohra logickým výsledkem teorie pravděpodobnosti, protože Radlice již delší dobu orají vrchol tabulky, kdežto my se plácáme v humusu vespod. A panují oprávněné obavy, abychom nespadli do silážní jámy MP3.

Jedno pozitivum ale utkání přineslo. Šetřili jsme si nervy, protože už od prvního duelu jsme prohrávali natolik, že nebylo třeba si dělat zbytečné naděje a týrat neuronové synapse.

Tomáš P., který hraje poslední měsíce jako polobůh, dnes zklamal. Možná ke své polobožské podstatě potřebuje nějaké oběti, možná je unaven a nevyspalý z přítomnosti nového potomka v rodině. Každopádně šestnáct újezdů je moc a když se k tomu přičte dnešní neochota uheleckých kuželek padat hostům, je vymalováno. Tomáš vymaloval 349 kuželek, ale soupeř 419.

Jarda měl na dráze světlé okamžiky. Chvíli dokonce ohrožoval soupeřovu cestu k bodu. Ten svým traktorem kličkoval a táhl mělkou brázdu a vypadalo to, že narazí do meliorační skruže. Ale Jarda se zalekl a začal ujíždět. To soupeře nakoplo, urovnal protihluková sluchátka, zařadil redukci, vypustil oblak dýmu a vrátil se do správné stopy (400 – 339).

Vláďa nastoupil s jasnou taktikou: zkrouhnout zemědělcům dotace a zatravnit jim pole. A skutečně, celý zápas to vypadalo, že to i vyjde. Ač soupeřův traktorista týral agregát, doléval biolíh a držel plyn u podlahy, pořád se Vláďovi nemohl utrhnout a s nervy na pochodu často zastavoval a poskakoval kolem traktoru a rozhazoval rukama. Jenomže, když byl pět hodů před koncem na vidlích, Vláďa si špatně otevřel. Sice shodil existenci, ale jeho vidle posledním hodem proletěly hnojem tak nevhodně, že padl brandejs. Soupeř se v posledním možném okamžiku vzpamatoval a veden krutou náhodou konečně shodil existenci, aby pak posledním hodem zapálil roznětku, explozí rozmetal celou hromadu hnoje a vyhrál o čtyři kuželky (412 – 408).

Petrův duel se vyvíjel podobně. A vlastně i s velmi podobným výsledkem. Parádní plné, ale nešťastné otevírání Petrovo pohánělo Radlického naftového pilota vpřed. Ten i tentokrát předvedl plno zaváhání, jenomže i tentokrát jsme viděli, jakoby kuželky přály domácím. Kdežto nám přišlo, jako bychom se brodili po pás chlévskou mrvou v sandálech a teplácích adidas s vytahanou gumou (414 – 405).

Tomáš K. by klidně mohl být poslední dobou kapitánem varován, že jestli konečně nezahraje, tak půjde po žních k Turkovi. Když se v předposledním zápase se Slávií po odchodu kapitána na Maniny chopil vedení, navigoval
tým tak nešikovně, že Žižkovská V3S shodila Slávistovi sloupek. A tak kapitán dnes poslal Tomáše k Turkovi. Turek, jak už jsem ale uvedl, byl zmožen těžkou prací ve skladišti pohonných hmot a neustálým přenášením lahví si tak namohl paže, že ztratil cit pro volant a jeho zetor nedržel předepsanou stopu dokonce ani lán. Ačkoliv si Tomáš nebyl schopen otevřít, ba ani trefit více než dvě kuželky najednou, utrpěl výhru (370 – 396).

Pavel, celkem v poklidu, připraven a natankován, nastoupil proti velmi kvalitním soupeři. Ale my víme, že náš kapitán zde umí. Co je pro hráče takových kvalit -118 kuželek rozdíl? Nicméně, ne vše se vyvíjelo podle našich představ. Úplně nejméně se to vyvíjelo právě na dráze, kde kapitán házel. Tomu se z nějakého důvodu zalíbilo číslo pět. Ne sedm nebo devět, ale pět. Ono to vlastně není špatné číslo, třeba taková trojka je horší, ale omrzí se. Pavel se pětek ale držel tak zarputile, až to nám divákům za sklem přišlo společensky nevhodné. A tak, když ke konci zápasu hodil nečekaně šestku, dali se diváci do bouřlivých oslav. Soupeřův John Deere zatím táhl nepřerušenou hlubokou orbu od začátku až do konce, aniž by jakkoliv zaváhal nebo musel seškrabávat otkou bláto. Dařilo se mu na co sáhl (462 – 373).

Prohráli jsme 2477 – 2270, 7:1

Tomáš K.

TJ Radlice – SK Žižkov C    7 : 1    2477 : 2270

Zápis o utkání